Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'nın kara kutusu her şeyi itiraf etti

Giriş Tarihi: 8.11.2014
PKK'nın Öz Savunma Birlikleri'nin (ÖSB) Doğu ve Güneydoğu bölge sorumlusu olan S.Y., sahte kimlikle Şırnak'ın Cizre ilçesinde yakalandı. Pişmanlık yasasından faydalanmak için itirafçı olan S.Y., ÖSB'nin 116 üyesini fotoğraflarından teşhis edip, yerlerini deşifre etti, PKK'nın kısa ve uzun vadedeki eylem planlarını anlattı:
Şehirlerde, HPG'ye bağlı hücre tipi örgütlenmiş, 2 veya 3'er kişilik suikast timleri var. Özel savaş eğitimi verdiğim militanlar, halk ayaklanması, okul yakma için yaşadıkları şehirlere gönderildi.
ÖSB'nın yanı sıra Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) ve Apocu Gençlik İntikam Timleri (AGİT) gibi taşeron yapılar, örgütün yaramaz çocukları. Zaman zaman ses getirecek saldırılar ve eylemler gerçekleştiriyorlar. Ardından da örgüt karşı açıklama yapıyor. İyi kamufle olup şehirlerde bombalı saldırılar ve infaz tarzında suikastlar yapıyorlar. Bunun mimarı Duran Kalkan'dır. ÖSB timlerine çok sayıda susturuculu Glock ve Baretta tabanca gönderildi. Güvenlik güçlerinin yanı sıra üst düzey bürokratlar, hâkim, savcı ve emniyet müdürlerine yönelik suikastlar yapacaklar.
Sokak eylemlerinde çocuklar üzerinde etkili olmak için para dağıtılıyor.
Eylemlerde kilit rol oynayan DTK, "Amed Halk İnisiyatifi" adlı medya üzerinden yaptığı çağrılarla, halkı sokağa döküyor. Önümüzdeki dönemde Kürdistan Meclisi olarak faaliyet yürütecek.
Örgüt artık 'Kürtler eziliyor' propagandası yerine 'Halklar eziliyor' (Çerkes, Laz, Abaza, Göçmen) biçiminde Kürtler üzerinden yürütülen siyaseti tüm ülkeye yaymayı amaçlıyor.
Suriye'deki otorite boşluğundan yararlanan örgüt buraya hâkim olmaya çalışıyor ve Beşar Esad yönetimine destek veriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın kara kutusu her şeyi itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN