Özlem 76'ncı yılında

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Özlem 76'ncı yılında
Ulu Önder Atatürk'ü ölümünün 76'ncı yılında anıyoruz. Devletin zirvesi bugün saat 09.05'te Anıtkabir'de düzenlenecekolan törene katılacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan mesajında "Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiştir. Bugün millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azminin her zamankinden çok daha kuvvetli olduğunu iftiharla ifade edebilirim" ifadelerini kullandı.

TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK: Türk milletini çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıracak alt yapıyı kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğumuz minnet ve şükran duygularımız artarak devam etmektedir.

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU: Türkiye, Cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam edecektir.

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU: Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi adına özlemle anıyor, etle tırnak haline gelmiş halkımız adına saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz.

GENELKURMAY BAŞKANI ORG. NECDET ÖZEL: Tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla afiş hazırlandı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, hazırlanan 4 farklı afişe yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özlem 76'ncı yılında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN