09.05'te hayat durdu

Giriş Tarihi: 11.11.2014
09.05'te hayat durdu
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 76'ncı yılında tüm yurtta anıldı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde, ülkenin dört bir yanında hayat adeta durdu. Sirenler çaldı, resmi törenlerin yanı sıra yediden yetmişe herkes Ata için saygı duruşunda bulundu. İstanbul'da da vatandaşlar çeşitli etkinliklerle 10 Kasım'ı idrak etti.
İstanbul Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'nda İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın katılımıyla resmi tören düzenlendi. Vatandaşlar da törene yoğun katılım gösterdi.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 300 metreyi aşan kulelerinde çalışan işçiler, saat 09.05'te işi bırakarak saygı duruşunda bulundu.

KİLİSEDEN SİRENLER ...

Beşiktaş'taki Surp Astvazazin Meryem Ana Ermeni Kilisesi'nin bahçesinden de sirenler yükseldi. Yaklaşık 30 yıldır, gönüllü olarak 10 Kasım sabahı sirenleri çalan kilise görevlileri bu yıl da Ata'ya saygıyı unutmadı.
Atatürk Havalimanı'nda 09.05'te İngilizce ve Türkçe yapılan anonsların ardından havalimanı çalışanları, yolcular ve turistler Atatürk için Beşiktaş'ta ve Fenerbahçe Orduevi'nden Kartal'a kadar sahil şeridinde vatandaşlar el ele tutuşup insan zinciri ile Ata'yı andı.

HASAN AY-CEVDET ÖZDEMİR-MURAT ŞENGÜLMUSTAFA KAYA- GÜLCAN DEMİRCİ-BEYZA BIÇAKCI-VELİ SARIBOĞA/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
09.05'te hayat durdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN