Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski imam Selim Çoraklı’dan tokat gibi açıklama

Gülen hareketinin eski imamlarından Selim Çoraklı Gülen hareketini deşifre etmeye devam ediyor. Çoraklı, paralel yapının lüks ve israf şampiyonu olduğunu çarpıcı örneklerle gözler önüne serdi.

Giriş Tarihi: 11.11.2014 10:26 Güncelleme Tarihi: 11.11.2014 18:26
Eski imam Selim Çoraklı’dan tokat gibi açıklama
Gülen hareketinin uzun yıllar polis hizmetleri, üniversite imamlığı, Makedonya temsilciliği, Zaman yazarlığı görevlerinde bulunan Eski İmam Selim Çoraklı yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milletin malı olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı diline dolayan paralel örgütün "lüks ve israf şampiyonu" olduğunu söyleyen Çoraklı, masum insanların himmet paralarının yurtdışında pervasızca harcandığının altını çizdi.

İŞTE O AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

BU ÜLKEYE 150 MİLYAR DOLAR ZARAR VERDİLER!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı meselesini bahane ederek yeni bir algı operasyonu başlatan Paralel medyanın bu yaptığı karşısında, "Ya siz hiç kendinize bakmıyor musunuz? Yıllardır israfın en alasını siz yaptınız. Milletten topladığınız zekât ve fitreleri lüks otellerde yediniz. Himmet paralarını Hıristiyan kiliselerinin tamirine, Hıristiyan enstitülerinin kurulmasına, Gülen'in reklamını yapmak için bilboardlardaki reklamlara, Köpekler adası gibi filmlere verdiniz. Devasa okullar, yurtlar, gazete ve TV binaları yaptırdınız. Pensilvanya'da çiftlikler satın aldınız. O zaman lük ve israf hiç mi aklınıza gelmedi?" diyesim geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı neticede bu devletin bir kurumudur ve yapan en fazla burada 5 yıl oturabilir. Ondan sonra millet kimi Cumhurbaşkanı seçerse o oturur.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı diline dolayan bu paralel ihanet şebekesine şunu sormak istiyorum:

"Sizin sokağa attığınız 150 milyar dolar ne olacak?"

Bu 150 milyar dolar sizin 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin sonrasında ülkenin ettiği zararın toplamı.. Yani siz bu ülkeye ihanet etmek için ABD'li Neoconlar ve İsrail lobisiyle işbirliği yapıp darbe tezgâhlamasaydınız bu 150 milyar dolar ülkenin cebinde kalacaktı.

HİMMET PARALARI İLE HRİSTİYAN ENSTİTÜLER KURULDU

Paralel örgütün yıllarca milletten topladıkları, zekât, fitre, sadaka, burs, kurban parası ve himmetlerle ne yaptıkları ve nasıl bir lüks içinde yaşadıklarını hatırladığımız kadarıyla madde madde söyleyeyilm:

- Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı "Köpekler Adası" isimli bir filme 1.5 milyon dolar harcadı.
- Yıllarca zekât ve fitre paraları lüks otellerdeki programlarda kullanıldı.
- Hizmet adına yapıldığı iddia edilen kurumlarda lüks ve israf had safhada. Okullar, yurtlar, TV ve Gazete binaları Firavun saraylarını aratmayacak kadar lüks yapıldı.
- Toplanan zekât ve himmetler Hıristiyan kiliselerinin tamiri için kullanıldı.
- Zekât paraları Hıristiyan enstitülerinin kurulması için harcandı.
- Toplanan kurban paraları toplama maksadına uygun yerlere harcanmadı. Mesela yurt dışında kesilecek bir kurban için 400 TL toplanıyor. Bu kurbanlar yurt dışından ortalama 100-150 TL'ye temin ediliyor. Paranın kalanının nereye harcandığı bilinmiyor. Çünkü bu paraların hiçbir kaydı yok.

ZEKAT PARALARI İLE SERVETLERİNE SERVET KATTILAR

- Milletin öğrencilerin ihtiyaçları için verdiği zekat ve burs paralarıyla yüzlerce gazeteci, general, sanatçı vs. yurt dışına taşınarak cemaat propagandasında kullanıldı.
- Milletten toplanan himmetlerle ağabeyler ve ablalar lüks bir hayat sürmeye başladı. Öyle ki ağabeylerin çocukları ve hanımlarına bile hizmete ait araçlar tahsis edildi.
- Zekât, sadaka, fitre, kurban ve burs paraları TV ve gazete çıkarmak için kullanıldı.
- Polislerden toplanan himmet paralarıyla polis imamları kendilerine adeta bir saltanat kurdu. Bu durum Gülen'e defalarca söylenmesine rağmen tedbir alınmadı.
- Gülen'in propagandasını yapmak için büyük reklam kampanyaları düzenlendi. Bilboardlar kiralanarak reklamlar yapıldı.
- Toplanan paralarla uluslar arası gazetelere lüzumsuz reklamlar verildi.
- Zekât, sadaka, fitre, kurban ve burs paralarıyla Gülen için İngiltere'de, Almanya'da ve dünyanın değişik yerlerinde tanıtım ve propaganda programları yapıldı.
- Yardım adı altında toplanan milyonlarca dolar Türkçe olimpiyatları adı altında sırf propagandaya yönelik olmak üzere israf edildi.
- Milletten toplanan himmet paralarıyla banka ve sigorta şirketi kuruldu. Bu şirketlerin hisseleri cemaatten ileri gelenlerin şahsi servetlerine aktarıldı.
- İnsanlardan alınan paralarla ne olduğu belirsiz bazı siyasi partilerin siyasi propagandaları için hibe edildi.
- Kurban paraları, sadakalar özellikle mezhepçi örgütlerin ve gezicilerin hükümete karşı örgütlenmeleri için harcandı.
- Öğrenciler için toplanan burs paraları siyasilere hediye vermede kullanıldı. Mesela bir zamanlar Gülen Hüsamettin Cindoruk'a altın saat hediye etti. Buna benzer binlerce lüks hediye rüşvet olarak dağıtıldı.

ABD'DE İSRAF VE SALTANAT DÜZENİ KURULDU

- Anadolu insanını verdiği zekât, sadaka, fitre, kurban ve burs paraları Gülen'in yanındaki Mollaların saltanatlarının sürmesine harcandı. Pensilvanya gibi yerlerde çiftlikler satın alınarak adeta bir saltanat düzeni kuruldu.

İslam adına yola çıkarak geldiği noktada adeta bir "Paralel İhanet Çetesi"ne dönüşen bu yapının zekât, sadaka, fitre, kurban ve burs paralarını maksatlarının dışındaki yerlere harcadıkları üstü örtülemez bir gerçek olarak ortada durmaktadır.

Uzun yıllar kendini "Cemaat" olarak adlandıran, daha sonra "Camia"ya dönüşen ve özelikle son yıllarda "Paralel Örgüt"e dönüşen bu yapının gelirinin 100-150 milyar dolar olduğu iddia edilmektedir. Niçin iddia diyorum? Çünkü Anadolu insanından değişik isimler altında toplanan bu paraların hiçbir kaydı tutulmamaktadır. Toplanan bu milyarlarca doların nerelere harcandığı da meçhul.

Kendilerine ait kurum, vakıf vb. yerlerin gelir, veraset, intikal, emlak, gümrük vergileri ve harçlardan muaf tutulduğu da bir gerçek. Madem milletin hakkını hukukunu savunuyorsanız önce size tanınan bu imtiyazlı hallerden sıyrılın demezler mi?

Şimdi kendileri böyle kirli olan bir topluluğun çıkıp başkalarına "hırsızsınız, yolsuzluk yapıyorsunuz vs." demesi gerçekten gülünç oluyor.

SELİM ÇORAKLI'NIN ŞUBAT AYINDA SABAH'A YAPTIĞI ŞOK AÇIKLAMALARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski imam Selim Çoraklı’dan tokat gibi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN