Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanlış savcıya gitmişler

Giriş Tarihi: 12.11.2014 18:32 Güncelleme Tarihi: 12.11.2014 18:43
Yanlış savcıya gitmişler

Tutuklu polislerin annelerini de yalan habere malzeme olarak kullanan Zaman gazetesi, yanlış savcıya giden annelerin haberini "Bizi odadan kovdular" başlığı ile duyurdu

22 Temmuz günü gerçekleştirilen Selam soruşturmasını yürüten polislere yönelik operasyonda tutuklanan polis müdürlerinin aileleri bugün soruşturma savcısı tarafından odadan kovuldukları yönünde basına açıklama yapmışlardı. Annelerin iddiasına göre soruşturma savcısını ziyarete gitmişler savcı kendilerini odadan kovmuştu. Bu iddianın arkasında komedi gibi bir gerçek yattığı ortaya çıktı.

Sahur Anneleri'nin yanlış savcıyı ziyarete gittikleri anlaşıldı. Soruşturma savcısı İrfan Fidan yerine paralel yapıya yönelik başka bir soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı Okan Özsoy'un odasına giren anneler savcının yanlış yere geldikleri uyarısını kamuoyuna kovuldukları yönünde yansıttılar. Sahur Anneleri'nin yanlış savcıya gittikleri halde bunu kovuldukları şeklinde kamuoyuna yansıtmaları garipsendi. Savcılık kaynakları soruşturma savcısı İrfan Fidan'ın yanına gelen herhangi bir şüpheli annesi bulunmadığını belirtti.

Nazif Karaman / Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış savcıya gitmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN