Baykal:Parti içi tartışmalardan ciddi rahatsızlık duyuyorum

Giriş Tarihi: 13.11.2014 12:39 Güncelleme Tarihi: 13.11.2014 13:39
Baykal:Parti içi tartışmalardan ciddi rahatsızlık duyuyorum

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP 'nin son durumunu bu sözlerle değerlendirdi. Baykal, "Ben ilkelerinden ahlakından kuşku duymadığım insanların, CHP’de siyaset yapma imkanı kalmadığı yönündeki kararlarından ciddi rahatsızlık duyuyorum” dedi.

Antalya milletvekili Deniz Baykal, bir televizyon programında, canlı yayında seyircilerden gelen soruları yanıtladı.

"Yeni Türkiye" ve "Atatürk istismar ediliyor" söylemlerini yorumlayan Baykal, "Atatürk 133 yaşında. Son 76 yıldır aramızda olmamasına rağmen bugün genç, dipdiri ve siyaset yıldızı kimliğini sürdürüyor. Birilerinin bu kimliği sahiplenmesi çok doğal" dedi.

"CİDDİ RAHATSIZLIK DUYUYORUM"

Baykal, Mehmet Bekaroğlu'nun katılımı ve CHP'den istifalarla ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"Yeni insanlar partilere katılmak ister, katılır, parti kendi içinde şekillendirir gelenleri. Bu doğal. Yalnız, bu partinin ilkelerini, değerlerini, politikasını özümsemiş, onun için siyaset yapan, makam, mevki peşinde olmadan bunun için siyaset yapan insanların ayrılmak durumunda kalması beni ciddi üzüyor. Çünkü böyle bir ayrışmayı taşıyacak düzeyde değiliz. Ben ilkelerinden ahlakından kuşku duymadığım insanların, CHP'de siyaset yapma imkanı kalmadığı yönündeki kararlarından ciddi rahatsızlık duyuyorum."

"TARHAN'I CHP'DE TUTAMAMAK BENİ ÇOK ÜZÜYOR"

Bir partide istikrarın disiplinle değil, hoşgörü ile sağlanabileceğini belirten Baykal, Ankara milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasını da şu sözlerle değerlendirdi:

"Ben Emine Ülker Tarhan'ın CHP ilkelerinden koptuğu kanısında değilim. Partisinden ayrılma kararı almış olabilir, ama ilkelerinden ayrılmadığı kanaatindeyim. Sayın Tarhan'ı CHP'de tutamamak beni çok üzüyor. Biz onu tutabilmeliydik. Ben Tarhan'ı CHP'li saymaya devam ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal:Parti içi tartışmalardan ciddi rahatsızlık duyuyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN