Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İsrail ve IŞİD ruh ikizidir'

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Türbeleri camileri yıkan bağnaz anlayışla, Mescid-i Aksa'ya postallarıyla giren anlayış ruh ikizidir" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2014
'İsrail ve IŞİD ruh ikizidir'
Dışişleri Bakanlığı'nın ev sahipliğinde İstanbul'da 40 ülkeden 76 Müslüman dini liderin katılımıyla gerçekleştirilen I. Latin Amerika Müslüman Dini Liderler Zirvesi dün başladı. Zirvenin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Türbeleri camileri yıkan bağnaz anlayışla, Mescid-i Aksa'ya postallarıyla giren anlayış ruh ikizidir. Bunların hangi dinle kendisini ifade ettiğinin hiçbir önemi yoktur. İkisi de bağnaz, gözü dönmüş, barışa ve insanlığa savaş açmıştır" dedi. İslam dünyasının savaş ve çatışmalardan çok zarar gördüğüne dikkat çeken Akdoğan, "Halep'ten Musul'a kadar bir medeniyet inşa etmekle övünen medeniyetin güya torunları bu medeniyeti ayaklar altına alarak barbarlık ediyor. Bölgedeki otoriter rejimlerin ve İsrail'in yaşadığı demokrasi korkusu farklı toplum kesimlerine ait olanları yeraltına itiyor" diye konuştu.

FIRTINALARIN İNMESİ DUAMIZ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise "Bazen, güzel süreçlerin yaşanabilmesi için şiddetli fırtınalara, zorluklara ihtiyaç vardır. Dünyanın her yerinde Müslümanlar, bugün zor bir dönemden geçmekteler. Bazı yerde azınlıklar olarak, bazı yerde gerekçeleri nihai olarak izah edilemeyen kavgalara karışarak. Bazen de küresel ekonominin dişlileri arasında törpülenerek. Bu zorlukların bu fırtınaların dinmesi hepimizin duasıdır. Fakat yine onlar bizim bilincimizi açmaya vesile olabiliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İsrail ve IŞİD ruh ikizidir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN