Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan istifa yorumu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefetin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ı istifaya çağırmasına yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 14.11.2014 12:25 Güncelleme Tarihi: 14.11.2014 12:32
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan istifa yorumu
Enerji Bakanı Taner Yıldız, "İstifayı değerlendirmediğimi zannetmeyin. Ben ilkeleriyle yaşamış bir insanım. Bunu Soma kazasından sonra Bakanlar Kurulu'na ilettim. Şimdi 13 muhalefet partisi milletvekilinin de tavsiyesini bir kez daha Başbakanımla paylaşacağım. Kolay olanın istifa etmek olduğunu beni tanıyanlar bilir. Makam ve paraya bir bakışım var" diye konuşmuştu.

Konu Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Avusturalya'da Brisbane Belediye Sarayı'nda düzenlenen G20 Toplantısının zıirvesini degerlendirdiği toplantı çıkışında soruldu.

Davutoğlu, muhalefete tepki gösterdi, şu yanıtları verdi:

-Bakanların performansı,istifa edip etmeyecekleri muhalefetin işi değildir. Sayın Taner Yıldız'ın enerji bakanlığı döneminde neler yapmış olduğunu, şimdi başbakan, geçmişte kabine arkadaşı olarak bilen benim. Seçimlerde ard arda yenilgi yaşamaları sonrası neden kendilerinin böyle bir davranış sergilemediklerini sorgulamak lazım.

- Türkiye'nin enerji politikaları konusunda son yıllarda TANAP başta olmak üzere ne kadar büyük bir hamle yapmış olduğunu, bir çok uluslararası forumda Türkiye'nin enerjinin kilit oyuncusu olarak görüldüğünü herkes biliyor.

-Orada ihmali kimin vardır kimin yoktur, bunları bizzat Ermenek'e giderek alanda takip ettim. Hem Ankara'da yoğun brifingler aldım. Bunun dışında iş güvenliğiyle alakalı reform paketini açıkladık.

"MUHALEFET ÖNCE KENDİ PERFORMANSINA BAKSIN"

-Kimin orada ihmali olduğunu benden daha iyi takdir edecek kimse yok. Enerji bakanımızın verdiği cevap, siyasi etik içinde verilen cevaptır. Atılacak adımlarla ilgili takdir yetkisi bize aittir.

-Muhalefet önce kendi performansına baksın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan istifa yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN