Rahim Er: Partiden kopan kaybeder

Giriş Tarihi: 14.11.2014 12:46
Rahim Er: Partiden kopan kaybeder
A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programında, CHP'den ayrılanların yeni parti kurma girişimleri ve partide yaşanan Dersim krizinin etkileri ile çözüm sürecinde gelinen son nokta masaya yatırıldı. Programın konuğu Türkiye Gazetesi yazarı Rahim Er'di.

Emine Ülker Tarhan'ın önderliğinde CHP'de ayrılanların yeni parti kurma girişimlerini değerlendiren Rahim Er, "Kopan kaybeder. Parti kurmak herkesin hakkı ama başarılı olurlar mı bilemem. Ondan sonra masraflar başlar ve sorunların artmasıyla masa ve parti tek tek terk edilir" dedi.

CHP'de yaşanan Dersim kriziyle ilgili soruları da yanıtlayan Er, "Dersim'de bir takım hadiseler yaşanmış: 13 bin insan bombalanarak katledilmiş. 11 bin kişi iskan edilmiş. O sayfa kapatılacaksa bu özrün dilenmesi icap eder. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu diledi ama herkesten önce Kılıçdaroğlu'nun bu özrü dilemesi gerekir" görüşünü dile getirdi.

"CHP'de bir kafa karışıklığı var" diyen Rahim Er, "Partide fikir birliği yok. Parti kadroları bir ana fikir etrafında toplanamıyorlar" ifadesini kullandı.

HDP TABAN KAYBEDİYOR, KENDİNİ ŞEKİLLENDİRMELİ


Programda HDP'nin çözüm sürecindeki politikalarıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Türkiye Gazetesi yazarı, " HDP bu hareketin tarihindeki en ağır hatayı işledi. Yapması gereken geçmişini hesap kitaba tabi tutmasıdır. Parti taban kaybediyor ve kendini yeni şartlara göre şekillendirmeli" değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rahim Er: Partiden kopan kaybeder
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN