Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Gül TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nı gezdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beylikdüzü'nde düzenlenen 33. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nı gezdi ve görev süresince yaptığı konuşmaların derlendiği kitapları TÜYAP Kütüphanesi için imzaladı.

Giriş Tarihi: 15.11.2014 10:19 Güncelleme Tarihi: 15.11.2014 10:23
Abdullah Gül TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nı gezdi

Abdulah Gül, gezdiği kitap fuarında, görev süresince yaptığı konuşmaların derlendiği kitapları TÜYAP Kütüphanesi için imzaladı. Vatandaşların, özellikle öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrenciler Gül ile fotoğraf çektirmek ve selfie yapmak için birbirleriyle yarıştı. Gül, öğrencilerin çoğunu kırmayarak bol bol fotoğraf çektirip, selfie yaptı.

"FUAR TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE OLAN GÜVENİMİ ARTIRDI"

Cumhurbaşkanlığı süresince yaptığı konuşmaların derlendiği kitapları yayımlayan Alfa Yayınevi'nin standına da uğrayan Gül, yayınevinin sahibi Faruk Bayrak'ın isteğiyle, TÜYAP Kütüphanesi için bu kitapları imzaladı.

Gül, Cumhurbaşkanlığı döneminde Foto-Film Şube Müdürü olarak görev yapan Mehmet Demirci'nin kendi çektiği fotoğraflarla oluşturduğu "A Protokol - Cumhurbaşkanı'yla 990 Gün" adlı kitabı imzalarken de basın mensuplarına dönerek, "Bakın kitabın yazarı da şu an fotoğraf çekiyor" dedi.

"FUARIN BU KADAR KALABALIK OLACAĞINI TAHMİN ETMEDİM"

Ardından, Büyük Doğu ve Ötüken Yayınevlerinin standlarını ziyaret eden Abdullah Gül, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı. Gelmeden önce fuarın bu kadar kalabalık olacağını tahmin etmediğini belirten Gül, "Doğrusu her sene çok uzaktan takip ederdim. Fuar Taksim'de ilk başladığında, çok serbest olduğum dönemlerde ilgi duyardım. Bugün İstanbul'un bu kadar uzağında ama kitap fuarının bu kadar kalabalık olması, Türkiye'nin geleceğine olan ümidim çok güçlüydü ama bugün onu çok daha güçlü hale getirdi. Hele burada gördüğüm kalabalığın neredeyse yüzde 90'ının öğrenciler, her yaşta insanın ve yarısının kızlardan oluşması, özellikle Türkiye'nin geleceğine olan güvenimi çok artırdı" dedi. Gül, TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nın Avrupa'nın en önemli kitap fuarı olduğunu da söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nı gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN