Erdoğan'dan Küba'ya camii sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü dini liderler zirvesinde yaptığı konuşmada katılımcılara bir sürpriz yaptı, Küba'ya izin çıkarsa camii yapılabileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.11.2014 13:31 Güncelleme Tarihi: 15.11.2014 17:34
Erdoğan'dan Küba'ya camii sürprizi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul'da düzenlenen Dini Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada Küba'ya izin verildiği takdirde ikinci Camii'nin inşaatına başlanabileceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2013 yılında Küba ve Haiti'de camii inşaa etmek için çalışma başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında da şayet izin verilirse Ortaköy Camii'nin aynısını Küba'ya yapabileceklerini ve bunun da Küba'ya çok yakışacağını kaydetti.

İşte Erdoğan'ın zirvede yaptığı konuşmada 'Ben şimdi Kübalı kardeşimle bunu konuşuruz. O dağın tepesine bir cami de bugün yakışır. Yeterki böyle birşeye bugün de müsade etsinler' dedi.

AMERİKA'YI MÜSLÜMANLAR KEŞFETTİ

Erdoğan, ''Kristof Kolomb'dan 300 yıl önce ABD'yi 1178'de Müslüman denizciler keşfetti. Kolomb bile hatıralarında Küba'daki camiden bahseder'' diyerek Amerika'nın keşfine değindi. Eroğan; "Latin Amerika'nın İslamla tanışması 12. yüzyıla kadar sürdü. Kristof Kolomb'un anılarında Küba'nın bir dağında cami olduğu söylenir. " dedi.

İŞTE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NIN YAPTIRDIĞI İLK CAMİİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ilk camii inşaatını yaklaşık 300-500 Müslüman'ın yaşadığı Küba'da inşaa ediyor. Diyanet İşleri aldığı olumlu yanıt üzerine Küba'da Ortaköy Camii'nin bir benzerini inşaa ediyor. Şayet Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talebi de olumlu karşılanırsa Diyanet ikinci Camii'nin inşaatına başlayacak.Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Küba'ya camii sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN