Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bingöl Emniyet müdürü Atalay Ürker taburcu oldu

Bingöl'de terör saldırısı sonucunda yaralan Emniyet Müdürü Atalay Ürker, tedavisinin taburcu edildi.Sağlık durumu iyiye giden Ürker, tedavisinin bundan sonra TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde devam ettirecek.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 13:54
Bingöl Emniyet müdürü Atalay Ürker taburcu oldu
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Ürker'in tedavi sürecinin yaklaşık bir ayı geçtiğini ve önemli bir aşamaya gelindiğini söyledi.

Ürker'e olaydan hemen sonra Bingöl'de yapılan tıbbi müdahalenin çok başarılı olduğunu ve tam teşekküllü bir ambulans uçakla Ankara'ya getirildiğini belirten Zengin, "Kendisi geldiğinde koma hali söz konusuydu. Önce solunum cihazından ayrıldı, sonra yoğun bakımdan çıkartıldı. Adım adım iyileşme oldu" dedi.

Zengin, söz konusu saldırıda Ürker'in omuriliğinin hasar gördüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"İncelemelerde omurilikte kalıcı bir hasarın olmadığını tespit ettik, ama bir etkilenme söz konusuydu. Etkilenmenin de neden olduğu vücudun alt yarısında duyu ve hareket kaybı vardı. Ancak, kalıcı hasar olmadığı için bu durumun düzeleceğini öngördük. Aradan geçen bir aylık süre bizi haklı çıkardı ve duyu tamamen geri geldi. Hareket kabiliyeti ve motor kuvvet de adım adım iyileşiyor.

İnşallah, bu iyileşme süreci devam edecek ve tam bir iyileşmeyi göreceğiz. Hekim arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda emniyet müdürümüzün, mesleğine dönmesini bekliyoruz. Mesleğini tüm unsurlarıyla yerine getirebilecek bir gelişmeyi, tıbbi olarak öngörüyoruz."

Tedavi sürecinde nöroloji, beyin cerrahisi, nefroloji, göğüs cerrahisi, plastik cerrahisi olmak üzere yaklaşık on ayrı branşın yer aldığının altını çizen Zengin, "Bu aşamadan sonra rehabilitasyon ön plana çıkmış durumda. Türkiye'nin referans merkezlerinden biri olan GATA'ya bağlı rehabilitasyon merkezinde tedavi devam edecek" diye konuştu.

Zengin, ilk olarak Bingöl'de cerrahi müdahaleler yapılan Ürker'e, Ankara'da iki ağır operasyon geçirdiğini anlattı. Ürker'in sağlığına kavuşmasında omurilikte tam hasar oluşmamasının önemli bir etken olduğuna dikkati çekerek, "Omurgada kırıklar vardı ama bütünlük bozulmamıştı" dedi.

Bingöl Emniyet Müdürü Ürker de yaptığı açıklamada, sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu, tedavisinin bir süre daha devam edeceğini belirterek, bir an önce görevinin başına geçmek istediğini bildirdi.

SALDIRIDA İKİ KİŞİ ŞEHİT OLMUŞTU

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, 9 Ekim'de izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada teröristlerin saldırısına uğramıştı. Saldırıda Şahin olay yerinde, Hatipoğlu kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.


Saldırganların yakalanması için gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist ölü ele geçirilmişti. Teröristlerin kullandığı araçta Erhan Ş'nin kimliği bulunmuş, ailesi teşhis için çağrılan ailesi, operasyonda ölü ele geçirilenler arasında çocuklarının bulunmadığını bildirmişti.

Bingöl'deki saldırıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişiden Ali K, Umut Savaş K. ve Erhan Ş. tutuklanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bingöl Emniyet müdürü Atalay Ürker taburcu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN