Bu mesleğe kan doğradılar

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Bu mesleğe kan doğradılar
Paralel Yapı, birçok yargı mensubunun hayatını kararttı. Onlardan biri de Adana Ceyhan Adliyesi hâkimi Derya Konak. Konak, adalet.org'da bir yazı paylaşarak Paralel Yapı'nın yaptıklarını tek tek anlattı:
Didem Yaylalı keyfi olarak mesleğe alınmayarak ölümüne sebebiyet verildi. Eski Ceyhan Hâkimi Alaaddin Çambey, soğuk bölgede çalışmayacağına dair sağlık kurulu raporu olmasına rağmen, Erzurum'a sürüldü ve bunalıma düşürülerek ölümüne sebebiyet verildi. Beyninde tümör olan Ayşegül Aksu, sahte rapor almış gibi hakkında haksız soruşturma açılarak meslekten istifa etmeye zorlandı.
Hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden C terfim A'ya indirildi. 2012'de birinci sınıfa ayırmadılar. Üstelik İkinci Daire Başkanı'nın ve iki üyenin muhalefetine rağmen. Ayrıca idari yargı ve Danıştay kararları, Anayasa'nın emredici hükümlerine rağmen, 2006'dan itibaren birinci sınıfa ayrılmam, eski kurul tarafından keyfi olarak engellendi. Haklı hiçbir hukuki neden yokken eski kurul tarafından akıl hastanesine sevk edildim. Adana Ruh Sağlığı Hastalıkları İhtisas Hastanesi'nden aldığım "Gayet akıllıdır ve mesleğe devamı uygundur" şeklindeki rapor sonucu soruşturmayı kaldırmak zorunda kaldılar.
4-A ve 3-B terfi bulunan Ceyhan hakimlerinden A.P.'nin, İbrahim Okur'un torpiliyle birinci sınıfa ayrıldığını tespit etmeme rağmen, eski HSYK bu olayı örtbas etti. Yurt dışına gönderilen hâkim ve savcıların hemen tamamı eski kurula yakın kişiler.
İbrahim Okur, Ahmet Hamsici ve Birol Erdem'in başını çektiği bu suç örgütü çete, bu mesleğe kan doğradı. Kendisinden görmediği kişilere her melaneti yaptı. Bu üç isim de, meslekten ihraç edilmeli. Okur ve suç ortakları mutlaka Yüce Divan'a sevk edilmeli ve cezalandırılmalılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu mesleğe kan doğradılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN