Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'e yeni parti geliyor

Seçimler yaklaşırken, Türkiye siyasetine birçok yeni parti giriyor. Bunlarda biri;özellikle milliyetçi kimlikleri ile öne çıkan 'Milli Mücadele Partisi' oldu.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 15:47 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 15:50
Meclis'e yeni parti geliyor
Seçimlere kısa bir süre kala Türkiye siyasetinde yeni oluşumlar dikkat çekiyor. Prof. Dr. Abdürrahim Karslı'nın Merkez Parti, İdris Bal'ın Demokratik Gelişim Partisi ve en son CHP'den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni kurmasının ardından yeni bir parti daha geliyor. Bir grup milliyetçi özellikle de sosyal medya üzerinde yoğun olarak duyurusunu yaptığı Milli Mücadele Partisi'nin yolda olduğu belirtiliyor.

Milli Mücadele Hareketi olarak örgütlenen girişimin lideri Ahmet Kaya. Kaya, kuruluş için bütün hazırlıkları tamamladıklarını ve Türkiye genelinde yüzde 85 hazır olduklarını belirterek, "21 Kasın gününe kadar binlerce vatansever ve milli mücadeleci kadromuz ile göreve hazır olduğumuzu ilan edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yeni kurulacak olan partinin isminin 1960'ların sonunda kurulan ve liderliğini Aykut Edibali'nin yaptığı Yeniden Milli Mücadele Hareketi'ne benzemesi ise dikkat çekti.

Kaynak: ODA TV

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'e yeni parti geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN