Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öznur Çalık: Bedelli askerlik çıkmalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık son günlerde gündemde olan bedelli askerlik konusunu yorumladı.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 14:29 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 14:30
Öznur Çalık: Bedelli askerlik çıkmalı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit'i ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, uluslararası arenada artık gündem belirleyen ülke olan Türkiye'nin, G 20'nin dönem başkanlığını yürüteceğini söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun G 20'nin dönem lideri olarak yaptığı konuşmada, az gelişmiş ülkelere yapılacak destekler ve oralarda yaratılacak katma değere vurgu yaptığını dile getiren Çalık, "Bu da bir kez daha Türkiye'nin mağdurun, mazlumun yanında olduğunun en önemli göstergesidir" dedi.

Çözüm sürecine dikkati çeken Çalık, "Tüm Türkiye'yi dolaşıyoruz. Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerini dolaştık ve bütün vatandaşlarımızın söylemiş olduğu şey; 'çözüm süreci devam etmeli.' Kürt'ün Türk'e, Türk'ün Kürt'e, Alevi'nin Sünni'ye, Sünni'nin Alevi'ye ya da Müslüman'ın gayri müslime herhangi bir şekilde üstünlüğü söz konusu değildir. Kardeşin kardeşe kırdırılmasına da kesinlikle son verilmelidir. Sivil toplum örgütlerimizden ve vatandaşlarımızdan çok net bir şekilde bunu işitiyoruz" diye konuştu.

"BEDELLİ ASKERLİK ÇIKMALI"

Çalık, çözüm süreciyle Türkiye'nin önündeki en önemli engelin aşılacağını, buna sekte vurmak isteyen insanlara izin vermeyeceklerini kaydetti. Çözüm sürecinin kamu düzeninin alternatifi olmayacağını vurgulayan Çalık, "Çözüm süreci geliyor diye insanlar, ellerinde silahlarla, molotofkokteyliyle, yüzlerini poşularla bağlayarak ortalıkta dolaşıp yakıp yıkmayacaklar" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin bedelli askerliğin eşitsizlik olarak algılandığını ifade ederek görüşlerini sorması üzerine Çalık, "Gençlerimizin bu konuda çok yoğun talepleri var. Bedelli askerlik isteniyor. Bu konuda benim kanaatim de gençlerimizle beraber. Bedelli askerlik çıkmalı diye düşünüyorum" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öznur Çalık: Bedelli askerlik çıkmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN