Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Gül 3 ay sonra Ankara'ya gitti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Ağustos’ta görevini devretmesinin ardından resmi nitelikteki bir program çerçevesinde ilk kez Ankara’ya gitti.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 10:21 Güncelleme Tarihi: 19.11.2014 10:26
Abdullah Gül 3 ay sonra Ankara'ya gitti

Ankara Palas'ta Dışişleri Bakanlığı ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ortaklığında Türkiye-Finlandiya Dostluk Anlaşması'nın 90. yılı sebebiyle "Daha Güçlü ve İstikrarlı bir Avrupa İçin Elele" başlıklı sempozyum düzenlendi.

28 AĞUSTOS'TAN SONRA İLK KEZ ANKARA'YA GİTTİ

Sempozyum, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Finlandiya eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Erkki Tuomioja'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Böylelikle Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı görevini devrettiği 28 Ağustos'tan sonra ilk kez resmi bir program için Ankara'ya gitti.

"EKONOMİK VE FİNANSAL KRİZLER TÜM DÜNYAYI TEHDİT EDİYOR"

Açılış konuşmasını yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin AB üyeliğinin sadece Türkiye'ye değil AB'ye de getirileri olacağını söyledi. Gül, "AB özgün ama ertelenmiş bir başarı hikayesidir. AB şu an sınırları olmayan bir kıtadır. Bu proje dünyadaki en önemli küresel projedir. AB güvenlik bölgesi de bunun en önemli örneklerindendir" diye konuştu.

AB'nin ekonomik birlikten aynı zamanda sosyal ve siyasi birliğe de dönüştüğünü kaydeden Gül, AB'nin karşılaştığı tehlikelerle ilgili "Ekonomik ve finansal krizler sadece AB'yi değil tüm dünyayı tehdit ediyor" ifadesini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül 3 ay sonra Ankara'ya gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN