Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ifade verdi, danışmanı açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 19.11.2014 13:52
Abdullah Gül ifade verdi, danışmanı açıklama yaptı

11. Cumhurbaşkanı 'ün dün akşam saatlerinde davasına ilişkin vermiş olduğu ifadeyle ilgili danışmanlardan açıklama geldi.

İlk olarak sabah.com.tr'nin duyurduğu 11. Cumhurbaşkanı 'ün '' davası kapsamında dün akşam ifade verdiği haberlerinin ardından danışmanlarından açıklama geldi.

Abdullah Gül, Adliye'ye avukatı Ömer Küçüközcan ile birlikte gitti. Gül, Adliye'de yaklaşık bir saat kaldı. İfadenin almanın 15 dakika sürdüğü, geri kalan bölümde sohbet edildiği öğrenildi. Başsavcı Fethi Şimşek, Gül'ü Adliye'nin protokol kapısından uğurladı.

'KİMSE İMTİYAZLI DEĞİLDİR'

Gül'ün, danışmanları tarafından şu açıklama yapıldı:

" 'Hukuk devleti budur, kimse imtiyazlı değildir, herkes gider ifade verir, suç var mı, yok mu diye karar verme yetkisi yargıya aittir' ifadelerini kullanan Gül, Olay tarihi itibariyle Refah Partisi'nin Dış İlişkiler'den sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı sıfatını taşıdığını, esasen parasal hiçbir konuda hak, yetki ve sorumluluğu bulunmadığını; bununla birlikte davada adıgeçen herkesin ifadesinin alınmış olması ve hukuka duyduğu saygı çerçevesinde ifade vermeye geldiğini" kaydetmiştir.

BERAAT KARARLARINI HATIRLATTI

Kayıp trilyon" davasına bakan Ağır Ceza Mahkemesi'nin, kendisi gibi ilgisiz bütün parti yetkilileri hakkında ve özellikle de Refah Partisi'nin bu konularla ilgili Genel Muhasibi hakkında bile beraat kararı verdiğini hatırlatan Gül, 'Hukukun tüm koşullarıyla eksiksiz ve kusursuz olarak işlemesi, hiçbir konuda en küçük bir kuşkunun hiçbir taraf için kalmaması maksadıyla bizzat ifade verdiğini'"belirterek, bu işlemin tamamlanmasından ötürü duyduğu memnuniyeti ifade etmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül ifade verdi, danışmanı açıklama yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN