Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dumanlı'ya bir tepki de İHSD'den geldi

Akit Huhabiri Mehmet Özmen'e yönelik saldırıyı İnsan Haklar Savunucuları Derneği de kınadı:İHSD Genel Başkanı Akbaş:"Darp girişiminde buluna malum zihniyeti, insan hakları derneği olarak kınıyoruz. Bu anlayış günümüz Türkiye'sine yakışmıyor."

Giriş Tarihi: 19.11.2014 16:56 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 09:03
Dumanlı'ya bir tepki de İHSD'den geldi
İnsan Hakları Savunucuları Derneği (İHSD) Genel Başkanı Ali Akbaş, Yeni Akit gazetesi muhabirine gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Akbaş, yaptığı yazılı açıklamada, TÜYAP Kitap Fuarı'nda, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'ya soru soran Yeni Akit gazetesi muhabiri Mehmet Özmen'in, stantta bulunanlarca darp edilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğunu belirtti.

Özmen'e gerçekleştirilen saldırıyı kınadıklarını vurgulayan Akbaş, "Medyalarında 'düşüncelere ifade özgürlüğü yok' diye sürekli yayın yapan bu grubun, hiç bir hakaret ve şiddet içermeyen, "Cemaat'in Güneydoğu'da HDP'yi desteklediği söyleniyor. Doğru mu?" şeklindeki sorusuna, linç girişiminde bulunulması üzüntü vericidir" ifadesini kullandı.

"Bir soru karşısında bu tahammülsüzlüğü gösterenlerin, 17 Aralık operasyonu başarılı olsaydı, halka nasıl davranacaklarının bir kanıtı olmuştur" değerlendirmesinde bulunan Akbaş, belli çevrelerin, hiç bir eleştiri olmadan, her yaptıklarının 'gökten vahiyle yönlendirilmiş' gibi kayıtsız şartsız kabul edilmesini istediklerini öne sürdü.

Akbaş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bırakın eleştirmeyi, konu hakkında halkın aydınlanması için soru soran muhabirlere bile tahammülleri yok. Bu insan hakları ihlalleri, Mehmet Özmen'i asla yolundan döndürmemelidir. Darp girişiminde buluna malum zihniyeti İnsan hakları derneği olarak kınıyoruz. Bu anlayış ve darp girişimi günümüz Türkiye'sine yakışmıyor, insanlar elbette ki özgürce soru soracak, eleştirebilecek, bu ortama uyum göstermeli ve alışmalısınız. Yeni Akit gazetesinin muhabiri sayın Mehmet Özmen'e, dernek olarak geçmiş olsun diyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dumanlı'ya bir tepki de İHSD'den geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN