Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dursun Çiçek 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi

Emekli Albay Dursun Çiçek, Ergenekon ve Balyoz davalarında "şüpheli" olarak götürüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bu kez "müşteki" olarak gelerek ifade verdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 17:56 Güncelleme Tarihi: 19.11.2014 17:56
Dursun Çiçek 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi
Emekli Albay Dursun Çiçek, Ergenekon ve Balyoz davalarında "şüpheli" olarak götürüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bu kez "müşteki" olarak gelerek ifade verdi. Çiçek: "Kumpası kuran polisler, sahte rapor hazırlayan bilirkişiler, yargıçlar, gizli tanıklıklar, bu kumpası kuranların medyadaki uzantılarından şikayetçi olduk. Polisler de bu kumpası çözmek için umutlu olduklarını söyledi"

'KUMPAS' İDDİALARIYLA İLGİLİ İFADE VERDİ

Ergenekon Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet ve Balyoz Davası'nda 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Albay Dursun Çiçek, "kumpas" iddialarıyla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.

'ŞÜPHELİ' OLARAK GÖTÜRÜLDÜĞÜ EMNİYET'TE 'MÜŞTEKİ' OLARAK İFADE VERDİ

Dursun Çiçek, hem Ergenekon hem de Balyoz davalarında sürekli "şüpheli" olarak götürüldüğü Emniyet'e ilk kez "müşteki" olarak geldi. Kızı avukat İrem Çiçek ile birlikte öğle saatlerinde Emniyet'e gelen Çiçek, yaklaşık 2,5 saat ifade verdi.

Çıkışta röportaj isteğini geri çeviren Dursun Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, "Bu kumpası kuranlarla ilgili Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulunmuştuk. Konuyla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden aranarak detaylı ifademize başvurulmak istendi. Ben de, bize 'kumpas' kuranlarla ilgili elimdeki tüm bilgi ve belgeleri sundum. Kumpası kuran polisler, sahte rapor hazırlayan bilirkişiler, yargıçlar, gizli tanıklıklar, bu kumpası kuranların medyadaki uzantılarından şikayetçi olduk. Polisler de bu kumpası çözmek için umutlu olduklarını söyledi" diye konuştu.

"DEĞİŞİK BİR DUYGU"

Dursun Çiçek, "Emniyet'e ilk kez 'müşteki' sıfatıyla geliyorsunuz. Nasıl bir duygu?" sorusuna da, "Değişik bir duygu. Anlatamıyorum" yanıtını verdi.

Dursun Çiçek ve avukat kızı İrem Çiçek daha sonra Emniyet'ten ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dursun Çiçek 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN