Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mardin Artuklu Üniversitesi'neki gözaltı sayısı 98'e yükseldi

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne yönelik düzenlenen yolsuzluk operasyonda gözaltına alınanların sayısı 98'e yükseldi.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 09:49
Mardin Artuklu Üniversitesi'neki gözaltı sayısı 98'e yükseldi
Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'Yolsuzluk' soruşturmasına ilişkin aralarında Mardin Artuklu Üniversitesi'nin de bulunduğu çok sayıda adresin de bulunduğu altı ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı artıyor.

Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Genel Sekreter Süleyman Bayburt, Genel Sekreter Yardımcısı Sedat Gül'ün yanı sıra Sosyal Bilgiler Enstitüsü Müdürü Veysel Gürhan ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Ercan Gümüş ile rektör koruması Hasan Çevik ile üniversitenin üst düzey yöneticisi, akademisyen, öğretim görevlisi, firma sahipleri ve müteahhitlerin de bulunduğu 98 kişi gözaltına alındı.

3 YILLIK TEKNİK TAKİP

3 yıllık teknik takip sonucu ile yapılan ihalelerde, 'Haksız kazanç sağlamak, ihaleye fesat karıştırmak, gizleme veya değiştirme, görevi kötüye kullanma' gerekçesiyle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda evrak, CD ve bilgisayarlara el konulduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin Artuklu Üniversitesi'neki gözaltı sayısı 98'e yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN