böyle olacak

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Meydan Projesi ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında esnafı bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 13:59
Üsküdar Meydanı böyle olacak
Belediye binasında bölge esnafının katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Türkmen, Marmaray'ın açılmasını Üsküdar için bir milat olarak tanımlayarak, bu tür projelerin ilçenin önemini artırdığını belirtti.

Türkmen, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy ve Avrasya Tüp Geçidi projelerinin tamamlanmasının ardından ilçenin çehresinin değişeceğini anlatarak, bu çalışmaların bazı sıkıntılara da neden olduğunu söyledi.

Önemli bir şehirde yaşadıklarını dile getiren Türkmen, "Marmaray'la bugüne kadar 53 milyon yolcu taşındı. Hedefimiz, günde 500-600 bin. Meydanımız dolup taşıyor. Bazı uygulamalar yapılıyor. Kaldırımlarda şahsi iş yapılamaz. Kamuya ve halka ait bu yerlerde kendi işimizi yapamayız" diye konuştu.

Türkmen, yeni ulaşım imkanları sonucu Üsküdar'da yeni bir meydan ihtiyacı doğduğunu aktararak, "Meydan, 3 kat büyüyecek, 4 yılda 5 bin araç kapasiteli otopark yapılacak. Meydan trafiği açısından bu iki projeye önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.

projesi kapsamında birtakım istimlak çalışmalarının yapılacağı bilgisini veren Türkmen, şöyle devam etti:

"Selmanağa Camisi etrafında yapılacak istimlakla cami ortaya çıkarılacak. 2016'nın ilk yarısında yeni belediye binamıza taşınacağız. Kaymakamlık ve yeni belediye binası arasında da istimlak çalışmaları olacak. 2016 sonuna kadar bu projeleri tamamlayacağız, 2017 sonunda pırıl pırıl bir Üsküdar Meydanı bizi bekliyor."

'ÜSKÜDAR'IN İMAJI BOZULDU' ALGISI YANLIŞ

Türkmen, Validebağ Korusu bitişiğindeki arsada yapılması planlanan cami inşaatı konusunda "Üsküdar'ın imajı bozuldu" algısının yanlış olduğunu ifade ederek, "Orada oturanlar buna karşı değil. Amaç oradan yeni bir 'Gezi' oluşturmaktı. Orayla ilgili yeni bir kent parkı planı var. Akşam 5'ten sonra oraya girmeniz mümkün değil. Soğuk ve karanlıktır" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından toplantıya katılanların sorularını yanıtlayan Türkmen, program sonunda davetlileri kapıya kadar uğurladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üsküdar Meydanı böyle olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN