Küba'da yapılacak olan caminin yeri belli oldu

Giriş Tarihi: 20.11.2014 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 10:55
Küba'da yapılacak olan caminin yeri belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Oraya bir cami yakışır" sözlerinden sonra Küba'da yapılacak caminin yerinin belli olduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul'da Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nin kapanış töreninde "Oraya bir cami yakışır" sözlerinden sonra Küba'da yapılacak caminin yerinin belli olduğu ortaya çıktı.

SÜRECİ DİYANET VAKFI ADINA MUSTAFA TUTKUN YÖNETİYOR

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Küba'da cami için belirlenen arazi Eski Havana'da bulunuyor. Küba'lı yetkililer ile Türkiye arasındaki süreci Diyanet Vakfı adına Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun yönetiyor. Küba yönetimi tarafından cami yapımı için Havana'da 5 dönümlük bir kamu arazisi ayrıldı. Diyanet Vakfı bu araziye Ortaköy Camisi'nin bir benzerini yapmayı önerdi. Küba'lı yetkililer ise cami yapımını sadece tek bir ülkenin üstlenmesi yerine Küba'da temsilciliği bulunan ülkeler olmak üzere tüm İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin üstlenmesini istedi.

CAMİİNİN ARAZİSİ HAZIR

Mustafa Tutkun konu hakkında şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı'mızın çalışmalarımızdan haberi vardır diye düşünüyoruz. Ama detayını bilemiyoruz. Vakfımız bu konuda masrafları karşılamaya hazır. Bu fikir ilk başta vakfımızın bir projesi olarak ortaya çıktı. Karşılıklı ziyaretler gerçekleşti. Orada caminin yapılacağı arazi hazır. Ortaköy Cami'sinin benzerini yapmayı düşünüyoruz."


Camini yapılacağı arazideki tabelada İspanyolca "Buraya camii yapılacak" yazıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küba'da yapılacak olan caminin yeri belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN