Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan flaş açıklama

Giriş Tarihi: 21.11.2014 20:10 Güncelleme Tarihi: 21.11.2014 20:44
Davutoğlu'ndan flaş açıklama
Irak ziyaretinin ardından yurda dönen Başbakan Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu. Davutoğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Sayın Abadi dışında Iraklı liderlerin hemen hemen tümüyle görüştüm. Türkmen milletvekilleri, Sünni, Şii değişik zamanlarda bir araya geldik. Ayrılmadan önce yine sayın Abadi ile bir araya gelerek edindiğim intibaları paylaştım. Bugün Irak'ta tüm siyasi liderlerin taşın altına elini soktuğu bir yapı var. Bu önemli bir şans. Türkiye olarak her zaman Irak'ın ve bölgenin istikrarının korunmasına destek vermeye devam edeceğiz."

Türkiye örnek teşkil edecek bir performans sergiliyor

"Başbakan olduktan sonra sayın Barzani ile bir araya gelme imkanımız olmamıştı. İnsani durumu, mültecileri ele aldık. İnsani yardım konusunda çok ciddi ihtiyaçları var. Bu konuda ne yapabiliriz onu değerlendirdik. Bölgesel yönetim ime merkezi yönetim arasındaki ilişkilerin sağlam bir zemine oturması yönünde temennilerimizi ilettim. Bu derece aktif olduğumuz bu bölgede Türkiye'nin her gelişmeyi takip etmesi çok önemlidir. Kuzey Irak'ın istikrarı için 90'lı yıllardan itibaren bölgede bulunan güvenlik unsurlarımızla bir araya geldim ve kendilerinden brifing aldık. Duhok civarında iki kamp kurulması kararımız vardı, bu kamplar kuruldu. Orada gördüğüm standarttan çok memnuniyet duydum. Türkiye artık böyle insani durumlarda dünyaya örnek teşkil edecek bir performans sergiliyor. Gittiğim bütün bölgelerde Türkiye'ye büyük bir muhabbet var. Bundan sonra da bu çalışmaları birlikte göstereceğiz. Daha sonra Silopi'deki Özel Kuvvetler karargahımızı ziyaret ettim ve ardından İstanbul'a döndük."

KILIÇDAROĞLU'NUN MİT İDDİASI

"Bin düşünüp bir konuşması lazım. Elinde bir delil varsa çıksın ortaya söylesin. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alan yok. Kılıçdaroğlu her iddiada bulunabilir ama kurumları yıpratmaktan uzak durmalı. Kılıçdaroğlu başkasını suçlayacağına ev ödevini çalışsın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN