Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: "Asılsız ve uydurma"

Giriş Tarihi: 22.11.2014 10:50
Abdullah Gül: Asılsız ve uydurma

11. Cumhurbaşkanı Gül, İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberin tamamen asılsız ve yalan olduğunu yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Basın ofisinden yapılan yazılı açıklamasında Gül, haberde kendisine atfedilen ifadelerin tamamen hayal mahsulü ve uydurma olduğunu, böyle bir mülakatı kesinlikle vermediği gibi, yalan haberde kayıtlı hususların hiçbir şekilde kendi düşünceleriyle bağdaşmadığını belirtti.

Gül, İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde çeşitli haber ajanslarına dayandırılarak yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberin, tümüyle yalan ve gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Söz konusu haberde, 'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti Suriye ve Irak konusundaki dış politikaya ilişkin uyardığı iddia ediliyordu.

Gül'ün, Erdoğan'ın izlediği politikayı eleştirerek, MİT ile IŞİD arasında karşılıklı işbirliği bulunduğunu söylediği öne sürülüyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül: "Asılsız ve uydurma"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN