Cami içinde bira kutusu tespit ettik

Gezi eylemcilerinin işgal ettiği Bezm-i Âlem Valide Sultan Camisi'nin müezzini Fuat Yıldırım: Verdiğim ifadelerin tümünü çarpıttılar. Camiye gelenlerin çoğu sarhoştu

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Cami içinde bira kutusu tespit ettik
Dolmabahçe'deki cami müezzini Fuat Yıldırım'ın, Gezi Parkı olayları sırasında başka bir camiye atanması kararının iptali için açtığı dava görülmeye başlandı.

GEZİ 'DE PARALEL ŞÜPHE

Mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde polisleri suçlayan Yıldırım, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadesini polislerin kendisine vermediklerini, ancak basına çarpıtarak sızdırıp kamuoyunu yanılttıklarını anlattı. Bir kısım medyanın da kendisi hakkında, "Başbakanı yalanlayan adam" diye yayınlar yaptığını hatırlatan Yıldırım, bunlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

TARAF'IN YALANI

Bu ifadelere rağmen Taraf gazetesi önceki gün "Erdoğan'ın 'Camide içki içildi' iddiasını cesurca reddeden Müezzin Fuat Yıldırım, kendisini sürgün eden Diyanet'e dava açtı" diye haber yaptı. "Müezzin Direniyor" başlığıyla haberi manşetten yayınlayan Taraf'ın yalanı, müezzinin yazılı ifadesi ile açığa çıktı. İşte Yıldırım'ın ifadelerinden satır başları:
6 bin kişilik eylemci grubun bir kısmı, polisin gaz sıkması sonucu duvarları aşarak camiye girdi. Kapıları tekmeleyip kilitleri kırdılar.
Defaten polisten yardım istememize rağmen yardım alamadığımız gibi eylemciler camiye doğru püskürtülüyordu. Sabaha kadar gaz yedik ve uyuyamadık
İkinci gün, insanlar çıldırmıştı. Sanki küçük bir kıyametti. Bütün gün boyu polisten yardım talep ettim. Fakat hiçbir netice alamadım.
İnsanlar ayakkabıyla cami içinde dolaşıyorlardı. Cami içinde herkes başıboş bir şekilde kargaşa ve panik haldeydi.
Hemen müdahale edemedim. Çünkü provoke edip beni linç edebilirlerdi.
Yıldırım, idare mahkemesine itiraz davası açacağını söylemesi üzerine ikinci bir soruşturma geçirdiği ilk kez Beyoğlu Eski Müftüsü CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkeş tarafından basına duyurulduğunu söyledi.

İÇERİ GİRENLER ÇILDIRMIŞ GİBİYDİ
Cami içine giren eylemcilerin çoğunluğu dışarıda alkol almış, sarhoş ve ne yapacaklarını bilmiyorlardı.
Her yer kan ve ilaçlarla doluydu. Caminin içinde pencerenin önünde ezik bir bira kutusu ve yarım paket sigara tespit ettik. Stres ve yorgunluktan bitmiştik.
Fakat o gün emniyeti belki 10 kez aradım. Dikkate alınmadı.
Benim hiçbir kişiye içki içildi veya içilmedi diye bir ifadem olmadı.
Emniyete verdiğim ifademin bir fotokopisini istediğimde veremeyeceklerini söylediler.
Emniyetteki ifademin bir kısmı, polisler tarafından basına sızdırıldı.
'Ben yalan söylemedim' Bir kısım medya benim hakkımda, 'Başbakanı yalanlayan adam' diye yazdılar.
Gerçekleri belirtmeme rağmen kargaşa ve bilgi kirliliği devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cami içinde bira kutusu tespit ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN