Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Karakaya: YSK'nın kararı tam bir yüz karasıdır

Giriş Tarihi: 24.11.2014 12:56 Güncelleme Tarihi: 24.11.2014 13:12
Hasan Karakaya: YSK'nın kararı tam bir yüz karasıdır
A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Erzincan ve Tunceli ziyaretinde verdiği mesajlar ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı "Gündem Özel" programından dolayı Atv'ye verilen yayın durdurma cezaları tartışıldı. Programın konuğu Yeni Akit Gazetesi Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'ydı.

'YENİ BİR TÜRKİYE KURULUYOR'

Karakaya programda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Tunceli'de Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Derneği Cemevi'ni ziyareti ve dernek yetkilileri ile Alevi dedelerinin beklentilerini dinlemesini değerlendirdi.

Karakaya, "Alevi vatandaşlara el uzatan onları anlamaya çalışan bir Başbakan Davutoğlu" dedi.

"Dersim katliamından bugüne gelindiyse yeni bir Türkiye kuruluyor" ifadesini kullanan Karakaya, "Başbakan yeni Türkiyenin ilk görüntülerini Alevilerle paylaştı, taleplerini dinledi. Aleviler de dışlanmadıklarını ve ötekileştirilmediklerini görecekler. Türkiye'de biz biraz bunun kıymetini bilmemiz lazım. " değerlendirmesinde bulundu.

'KARAR TAM BİR YÜZ KARASIDIR'

Programda, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı "Gündem Özel" programından dolayı Atv'ye verilen yayın durdurma cezalarını da yorumlayan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü, "Atv'ye verilen cezalar şeref madalyasıdır. Belli ki birilerini rahatsız ediyor. Karar yüz karasıdır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uyguladığı randevu sistemi nedeniyle gurbetçilerin oy kullanamamasına yol açan YSK, önce kendi ayıbını temizlesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Karakaya: YSK'nın kararı tam bir yüz karasıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN