Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İdrisler birbirine girdi

Giriş Tarihi: 25.11.2014 11:30 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 11:46
İdrisler birbirine girdi

Paralel yapı ile ilişkileri olduğu iddia edilen milletvekillerinin kurduğu partiler Gülen tarafından yarı yolda bırakılınca, partilerin genel başkanları birbirine düştü.

Başta Erdoğan ve AK Parti olmak üzere iktidarı hedef aldığı 17 Aralık operasyonundan sonra Cemaat savaşı farklı alanlarda sürdürmeye devam ediyor.

CEMAAT KAYBETTİ AMA..

AK Parti içindeki Gülen hareketine yakın vekiller partiden bir bir istifa etmiş, kimisi yeni parti çatısı altında yeni bir savaşın peşine düşmüştü. Ancak aradan geçen yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Paralel yapının bu savaşı kaybettiği tescillenmiş, bir süre Gülen'e yakın isimler kenara çekilmişti. Ardından parti kurmalar başladı.

AYRI AYRI PARTİ KURDULAR

İlk olarak AK Parti'den istifa eden İdris Bal Demokratik Gelişim Partisi'ni kurarak cemaatin siyasi arenadaki yüzü olmuştu. İdris Naim Şahin'in de bu partiye katılacağı beklenirken Şahin arkadaşlarıyla birlikte Millet ve Adalet Partisi'ni kurmuştu.

BAL İDRİS NAİM ŞAHİN'E FİTNECİ DEDİ

Gülen'e yakın bu isimler partilerini kurar kurmaz ilk iş olarak birbirleriyle kavga etmeye başladı. DGP'li İdris Bal, ilk röportajında İdris Naim Şahin'e yüklendi, onu fitne çıkarmakla suçladı. Bal, İdris Naim için "Benim toplantımın ertesi günü arkadaşlarımla görüştüler, fitne çıkardılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdrisler birbirine girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN