Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnce'nin Dersim çıkışı

CHP'li , katıldığı bir panelde Dersim ve özür tartışmasına değindi. İnce: "ne özrü? Biz bir Dersimli'yi genel başkan yapmışız, daha büyük özür mü var?" diyerek Dersim tartışmasına atıfta bulundu.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 09:42
İnce'nin Dersim çıkışı
CHP Yalova Milletvekili , Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği 'Atatürk'ten Günümüze Eğitim' başlıklı konferansında yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin şu anda gündemi kaçak saraydır. Diğer tüm gündemler sahtedir. Dersim şu an gündem olmamalıdır. Ayrıca ne özrü? Biz bir Dersimli'yi genel başkan yapmışız, daha büyük özür mü var?" dedi.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği 'Atatürk'ten Günümüze Eğitim' başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"DERSİM ŞU AN GÜNDEM OLMAMALIDIR"

Söyleşi sonunda soruları cevaplayan İnce, Dersim ve özür meselesi hakkında "Türkiye'nin şu anda gündemi kaçak saraydır. Diğer tüm gündemler sahtedir. Dersim şu an gündem olmamalıdır. Ayrıca ne özrü? Biz bir Dersimli'yi genel başkan yapmışız, daha büyük özür mü var?" dedi. Türkiye'de muhalefet sorunu bulunmadığını söyleyen İnce, "Bir ülkede muhalefet sorunu olabilir. İngiltere'de de olabilir, Fransa'da da olabilir. Ama onlarda yargı vardır. Bizim ülkemizde muhalefet sorunundan çok yargı sorunu var" dedi.

Kaynak: Kanal A

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnce'nin Dersim çıkışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN