Paralel casusluk dosyasıyla şantaj

Giriş Tarihi: 25.11.2014
Paralel casusluk dosyasıyla şantaj
17-25 Aralık darbe girişimi öncesi yapılan usulsüz dinlemeleri içeren gizli bir dosyanın paralel yapıya mensup polisler tarafından Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden sızdırıldığı ortaya çıktı.

250 BİN EURO İSTENDİ

7 Şubat 2014'te Ankara'daki büyük bir inşaat firmasının sahibi O.N., polise müracaat etti. O.N., paralel polislerin usulsüz dinlemelerini içeren bir dosya ile 250 bin euro karşılığında kendisine şantaj yapıldığını belirtti. Devreye giren Organize Suçlar Şubesi polisi inşaat firması yetkilisi ile şantajcının Esenboğa Havaalanı'nda buluşması sağlanarak suç üstü yapıldı. Şantajcının geçmişte KOM şubelerinde çalışan emekli polis A.G. olduğu ortaya çıktı. Dosyanın 17-25 Aralık darbe girişimine zemin hazırlamak için oluşturulan gizlilik dereceli usulsüz dinlemeler içeren tapelerden oluştuğu belirlendi.

EMEKLİ MÜDÜRE TESLİM

Mavi kaplı 244 sayfadan oluşan dosyanın, Aralık operasyonlarından 3 ay önce Mali Suçlar Şubesi'nde görevli olan polis memuru Ş.Y. tarafından, Terörle Mücadele Şubesi'nde çalışan polis H.A.'ya verildiği belirlendi. H.A.'nın Antalya'da ikamet eden emekli ağabeyi F.A.'ya ulaştırdığı dosyanın, CHP ve MHP ile paralel yapıya yakın basın yayın organlarına servis edilmesi amacıyla emekli 2. sınıf emniyet müdürü B.M.'ye teslim edildiği saptandı. Dosyayı okumak amacıyla arkadaşı olan müdürden alan eski KOM şube çalışan A.G.'nin işadamlarına şantaj yaptığı belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel casusluk dosyasıyla şantaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN