Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yeni Türkiye ellerinizde'

Yeni Türkiye'de rol alacak gençlerin öğretmenlerin ellerinde yetişeceğini belirten Erdoğan: Bayrak ve vatan sevgisini onlara sizler anlatacaksınız

Giriş Tarihi: 25.11.2014
'Yeni Türkiye ellerinizde'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Türkiye'nin inşasında öğretmenlere büyük görev düştüğünün altını çizerek, "Geleceğin büyük Türkiye'si sizlerin ellerinde. Yeni Türkiye'de rol alacak gençlerimiz sizlerin ellerinde yetişecek" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beştepe'deki yeni binada verdiği ilk resepsiyonda öğretmenleri konuk etti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile 81 ilden 204 başarılı öğretmenin katıldığı resepsiyonda, Erdoğan şu mesajları verdi:

YENİ TÜRKİYE İÇİN: Hiç mübalağa etmeden söylüyorum geleceğin huzurlu güvenli büyük Türkiye'si sizlerin ellerinde. Yeni Türkiye'de, büyük Türkiye'de rol alacak gençlerimiz sizlerin ellerinde yetişecek. Milli iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz çok daha aydınlık olacak.

AKLA İLK AŞK GELİR: Öğretmen dediğimizde aklımıza ilk önce aşk gelir, sevda gelir, fedakarlık gelir. Güneyden kuzeye can siperane gayret gösteriyorlar. Bu memleketin çocuklarını ilimle bilimle dolduruyorlar. İnanın bu çaba sadece para için yapılamaz. Onun için aşktır, sevdadır. Öğretmen sadece öğretmez. Öğrenciye değer aktarır. Önce kalpleri inşa eder. Öğretmenler medeniyetin asli unsurudur.

ÖĞRETMENLER BAŞÜSTÜNDE: Öğretmenlerimizi hakettikleri makamda görmeye her zaman başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Bana el öpmeye geldiklerinde el öptürmem. 'Şu üç kişinin elini öpeceksiniz' derim. Babanın, annenin, bir de öğretmenin.

ÖZGÜVEN AŞILAYIN: Tüm öğrencilere özgüven aşılamanızı rica ediyorum. Bugün bir hocamız ziyaretime geldi. Bu hocamız şunu söyledi: 'Bir ay içerisinde bir akademisyenimiz bir kitap yayınlayacak, sizin yaptığınız açıklama dünyada tartışılıyor.' Bu Kristof Kolomb meselesi. Biz nedense kendimize bu tür şeyleri yakıştıramıyoruz. İbn-i Sina'yı, Farabi'yi, Yunus'u, Mevlana'yı konuşmak bize zor geliyor. Bunlar bizim de tıpta, matematikte olduğumuzun gerçekleri değil mi?

RUH FAKİRLERİ: Öğrencilerimize demokrasiyi en iyi anlatacak olan sizlersiniz, bayrak sevgisini, vatan sevgisini anlatacak olan sizlersiniz. Bu ülkede eğer birileri çıkıp da bayrak indirmeye, yakmaya çalışıyorsa o demek ki bu okullarımızdan hiçbir şey alamamış. Onda bir ruh fakirliği var, bunu gidermemiz lazım. Eğer bu ülkede birileri çıkıp da şu vatan topraklarında bir ameliyat yapmayı aklından geçiriyorsa demek ki o da bir şey alamamış.

LOJMAN YAPIMINA DEVAM: Bir ilimize gitmiştim, orada hastane açılışı yaptım, yanıma hamile bir bayan geldi, 'başbakanım size bir şey söylemek istiyorum' dedi. Nedir dedim, çok da utangaç. 'Ben öğretmenim. Bizi bu gece evimizde taciz ettiler" dedi. Beyi de öğretmen ama evde yokmuş. O malum gruplar evi basıyorlar. 'Bize ne olur konut yapın' dedi. Biz o ana kadar Güneydoğu'da öğretmenlere lojman yapmamıştık, sonra kararını aldık ve lojman yapmaya başladık.

ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kendi öğretmenlerini de unutmadı. Resepsiyona Erdoğan'ın öğrencilik yıllarında ders aldığı 8 öğretmen; Hasan Çelikkaya, Yaşar Fersahoğlu, Celalettin Dayınlarlı, Ahmet Kahraman, Hasan Küçük, Selahattin Kaya, Yusuf Karaca ve Semra Ünal Acar da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yeni Türkiye ellerinizde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN