Türkiye'nin en iyi haber sitesi

davasında flaş karar

davasının bugünkü duruşmasında mütalaa veren Savcı, polis memuru Mevlüt Saldoğan için "Kasten insan öldürme suçundan" müebbet hapis cezası istedi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 09:25 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 14:17
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş karar

Eskişehir'deki Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden 'ın öldürülmesi ile ilgili 5. duruşma için Kayseri Adalet Sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava için Kayseri Adalet Sarayı önünde Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Duruşmayı izlemek için gelenler yapılan aramalardan sonra içeri alınıyor.

Duruşmada, tutuklu sanıklar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatansever ve Ebubekir Harlar ile polis Mevlüt Saldoğan, tutuksuz olarak Şaban Gökpınar, Hüseyin Engin ve Yalçın Akbulut 'Kasten Adam Öldürmek' suçundan yargılanıyor.

SAVCI MÜTALAASINI VERDİ

Kayseri 3' ncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ali İsmail Korkmaz davasının bugünkü duruşmasında mütalaa veren savcı, Savcı, polis memuru Mevlüt Saldoğan için "Kasten insan öldürme suçundan müebbet hapis cezası istedi. Savcı, tutuksuz yargılanan sanık polis memurlarından Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin'in beraatlerini istedi.

OLAY YARATAN SAVUNMA

Gezi parkı olayları sırasında Eskişehir'de de çıkan olaylarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ı kasten öldürmekle suçlanan Polis Mevlüt Saldoğan'ın açıklamaları bomba etkisi yarattı. Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde ortaya çıkan bu açıklama gündeme oturdu!

Eskişehir'de gezi parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ı kasten öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mevlüt Saldoğan, "Eğer Gezi Parkı bir darbe girişimi ise ben darbe girişimini bastırmak için çalıştım" dedi.

3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, savcının mütalaası hakkında savunma yapan ve hakkında 'Kasten Adam Öldürmek' suçundan cezalandırılması istenen tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan, "İddia makamın ve müdafi heyetinin iddialarını kabul etmiyorum. Getirmiş oldukları makette en kilit noktada yanlışlık vardır.

16 aydır tutukluyum. O boş alana bina yapıldı mı bilmiyorum. Geçici baygınlıktan bahsediyorlar. Benim orada zor kullandığım şahsın Ali İsmail olup olmadığı belirlenmediği halde mahkeme bu güne kadar devam etti. İddia makamı da bu şekilde iddianame hazırladı. Ben Ali İsmail Korkmaz olmadığını söylüyorum. Oradaki müdahale sadece 57 saniye. Ben o gece görevli olduğumu, zor kullandığımı savcılıktan itibaren söyledim. Yalan söylemiyorum" dedi.

Mevlüt Saldoğan, "Ben namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Bu güne kadar hiç kimseyi yaralama ve öldürme kastı ile hareket etmedim. Benim ne zaman raporlu olduğum ve izinli olduğum görülür. Vicdanen rahatım. Görüntüler kim tarafından silindi veya sildirildi ben de bulunmasını talep ediyorum. Sanık sıfatı ile ilk defa ağır bir suçlama ile yargılanıyorum. Benim için en büyük acı bu. Orada benden başka görevliler de vardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN