Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu

EDP kurucu üyeleri arasında yer alan Emrehan Halıcı, “Kağıtsız, bez bayraksız, seçim otobüssüz, sokak aralarında arabaların gürültüyle dolaşmadığı, temiz, saygılı, akıllı, üretken, çalışkan bir parti olacağız” dedi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 16:08 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 17:16
Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu
Partinin kuruluşunun resmiyet kazanması için dilekçelerini İçişleri Bakanlığı'na sunduklarını ve alındı belgesini aldıklarını ifade eden Halıcı, "Kuruluş dilekçemizi vermek için buraya geldik. Dilekçemizi teslim ettik. Elektronik Demokrasi Partisi zaten temel ilkeleri ve önceliklerini internet ortamında duyurmaya başlamıştı. Hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki yurttaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Dolayısıyla tüzük oluştururken tüm yurttaşlarımızın görüşlerini alarak hazırladık. Resmi üye alım işlemlerimiz de önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Partinin programlarını ve seçim çalışmalarını yurttaşlarımızla birlikte yürüteceğiz. Çoğulcu demokrasi ve toplumcu ilke felsefelerine uygun olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Hem Türkiye'de hem de dünyada demokrasi, barışa, özgürlüğe, birlikte güzellikler yaratmaya çalışan insanlara hayırlı olsun" diye konuştu.

Halıcı, Elektronik Demokrasi Partisi'nin seçim çalışmalarında bayrak, flama ve afişlerden yaralanıp yararlanmayacağıyla ilgili soruya, "Siyasi Partiler Yasası'na göre kurulduğumuz için siyasi partiler yasasının gerektirdiği bütün işlemleri yerine getiriyoruz. Ama diğer partilerden farklı olarak kağıtsız, bez bayraksız, seçim otobüssüz, zorlama mitingleri olmayan, sokak aralarında arabaların gürültüyle dolaşmadığı, temiz, saygılı, akıllı, üretken, çalışkan bir parti olacağız" cevabını verdi.

Partide kurucu üye olarak kimlerin olacağı sorusu üzerine ise Halıcı, "Kurucu üyelerimizin çoğu genç ve teknolojik dünyada varlıklarını sürdürmeyi iyi bilen arkadaşlarımızdan oluşuyor. Biz diğer partilerden farklı olarak her aşamada bütün siyasi süreçlerimizi yurttaşlarımıza açmış bulunmaktayız." diye konuştu

Halıcı, partinin logosu ile ilgili olarak ise, "Partimizin logosunu daha önce internet ortamında duyurmuştuk. Ama resmiyet kazanmadığı için o zamanlar Elektronik Parti Girişimi olarak yer alıyordu. Bugünden itibaren Elektronik Demokrasi Partisi olarak kurulduk ve logomuz da 'e' ve 'p' harflerinden oluşuyor. Bundan sonra da daha çok sosyal medyada bizi görebileceksiniz" dedi.

Halıcı konuşmasına şöyle devam etti:
"Hayat elektronik ortama taşınmış vaziyette. Haberleşmemiz, karar alma süreçlerimiz, oylamalarımız elektronik ortamda olacak. Ama sonuçta insana dokunmadan siyaset olmaz. Partinin bütün üyeleri ve gönüllüleri Türkiye'nin her yerinde, köylerde, kahvelerde, camilerde daha iyi bir Türkiye yaratmak için insanları demokratik biçimde daha iyi bir Türkiye yaratma konusunda temas kuracaklar ve onları ikna edecekler. Bu parti sadece tepede parti kuranların yönettiği bir parti değil, herkesin partisi olacak. Her parti bu dilekle kurulur. Ama bunu gerçekleştirecek mekanizmaların yeterince çalıştırılmadığına hepimiz şahit olduk. Biz bu problemi kaldırmak üzere bir anlayışla yola çıktık. Umarım başarılı oluruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN