Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MGK'nın kararı 'sıradan' değildi

Paralel yapılanmaya karşı MGK'da alınan tavsiye kararının 'sıradan' olmadığını belirten Erdoğan: Nitekim Bakanlar Kurulu da kararını almıştır. Bugünden geriye dönüş olmayacak

Giriş Tarihi: 27.11.2014
MGK'nın kararı 'sıradan' değildi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "4. Esnaf ve Sanatkarlar Şûrası"nda önemli mesajlar verdi. Erdoğan şunları söyledi:
YARGIÇ NASIL HESAP VERİR: Öyle bir yargı düşünün ki ihalesi iki yıl önce bitmiş bir Galataport olayında, bakıyorsunuz ihaleyi, yürütmeyi durdurma kararı vermiş. İş bitmiş, adam ödemesine başlamış. Uluslararası projeler üretiyor. Bu işin inşaatı başlayacak. Nasıl bir vatanseverlik, nasıl milliyetperverliktir? Cumhurbaşkanının 'ihanet-i vataniyye' diye bir suçu var. Yargıç neyle yargılanacak?
ADALET ARIYORUM: Ülkeyi nasıl uçuracağız, bunu düşünüyoruz, beyler yürütmeyi durdurma kararı veriyor. Dert başka. İzan arıyoruz. Bu meseleyi çözmemiz lazım. Belli bir nazarla olaylara bakamazsınız. Hakikat gözlüğüyle bakmaya mecbursunuz. Onun için adalet arıyorum, adalet. .
MGK KARARI BAKANLAR KURULU'NDAN GEÇTİ: Milli Güvenlik Kurulu'nda aldığımız tavsiye kararı, sıradan bir karar değildir. Legal görüntü altında illegal faaliyetlerle ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı bu mücadele sürecek. Nitekim Bakanlar Kurulu da kararını almıştır. Bugünden geriye dönüş Allah'ın izniyle olmayacak. İnşallah her zaman ileriye bakacak, her zaman ve birlikte ileriye yürüyeceğiz.
PARALEL ŞANTAJ HALA ETKİLİ: Bizi dışarıdan bitiremezler, bizi ancak içeriden bitirirler. İşte bunlara karşı tavrımız farklı olmalı. Paralel yapıyla ilgili olarak gerek yurtiçinde, gerek yurtdışında yaptığımız son derece isabetli uyarılar, bakıyoruz, paralel yapının bazı müttefiklerini, bazı yol arkadaşlarını da rahatsız ediyor. Bütün cesaret çağrılarımıza rağmen maalesef şantajın bazı siyasiler üzerinde hala etkili olduğunu görmek de açıkçası bizi üzüyor.
DOSTLARIMIZA TEHDİT: Türkiye-Afrika 2. Ortaklık Zirvesi'nde, dostlarımıza yaptığımız uyarıların birilerini rahatsız ettiğini gördük. Bu sinsi yapı hakkında uyarmak bizim tabii vazifemiz. Zira farklı maskeler altında, misyoner ve ajan tavrıyla bu yapının Afrika'da faaliyet göstermesi, ülkemiz adına da kardeş ülkeler adına da ciddi bir tehdittir. Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit eden bu yapıyla mücadelemiz, milletimizin de verdiği yetki uyarınca hız kesmeden devam edecek.
PAZARLIK SÜRECİ DEĞİL: Çözüm Süreci konusunda söylentilere, dedikodulara, şehir efsanelerine asla ve asla itibar etmeyin. Bu işin çerçevesi, sınırları, marjı bellidir. Bu bir pazarlık, taviz, alma verme süreci asla değildir.
KOBANİ'DEN VİCDAN ŞOVU: Sokakları ateşe verenler şu anda Halep gibi büyük bir şehrin karşı karşıya kaldığı tehlikeyi dikkat edin hiç gündeme getiriyorlar mı? Halep'teki insan değil mi? Üst akıl Halep'i önemsemiyorsa taşeron akıl da önemsemiyor. Bunlar taşeron. Esed barbarlığı altında 300 bin insanın katline seyirci kaldılar hatta Esed'in barbarlığına destek verdiler, şimdi Kobani üzerinden güya vicdan şovu yapmaya çalışıyorlar.
SONU GELMEYEN İSTEKLER: Biz, bizim meselemizi üst akılla ya da üst aklın taşeronlarıyla değil, milletimizle beraber çözüyoruz. Bu çözümde yer almak isteyene, katkı sunmak isteyene her kim olursa olsun süreçte yer vardır. Ama üst aklın esaretinde, farklı niyetlerin içine girenlere önce millet ardından devlet gereken cevabı verir.

'BU AHLAK ZAFİYETİYLE BİR YERE VARAMAZLAR'
Erdoğan dün öğleden sonra CNR Expo Fuar Merkezi'nde başlayan 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın açılışında konuştu. Erdoğan, Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmanın bazı ulusal ve uluslar arası medya tarafından farklı ve yanlış yansıtıldığını belirterek, "Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz. Bunlarda yalan var, takiyye var, iftira var, bunlarda hakaret var. Bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Şahsen 40 yılı aşkın siyasi mücadelemde kadın haklarını ve kadın hareketlerini nasıl savunduğum, nasıl teşvik ettiğim ortadayken hiç kimse bu konuda bana ve arkadaşlarıma çamur atamaz. Bu çifte standardı ibretle, bir o kadar da istihzayla izliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MGK'nın kararı 'sıradan' değildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN