Bahçeli'nin ziyareti esnafa kepenk kapattırdı

MHP Genel Başkanı , gerçekleştireceği ziyaret kapsamında Valiliği'ne geldi. Bahçeli cemevi ziyaretini, cemevi yetkililerin olumsuz tavrı nedeniyle iptal etti.

Giriş Tarihi: 28.11.2014 10:56 Güncelleme Tarihi: 28.11.2014 11:24
Bahçeli'nin Tunceli ziyareti esnafa kepenk kapattırdı
Bahçeli 'de esnaf ve cemevini ziyaret etmeyecek. Bahçeli'nin Tunceli ziyaretinde esnafı ve cemevini ziyaret etmesi bekleniyordu. Fakat cemevi yetkililerin olumsuz tavrı ve esnafın kepenk kapatması nedeniyle Bahçeli'nin programında son dakika değişikliğine gidildi.

Tunceli'de. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dersim tartışması sonrasında Bahçeli'yi eleştirirken "Bu sözlerini Tunceli'de de söyleyebilir misin?" sözleri üzerine kente gitmeye karar veren Bahçeli'nin ilk durağı valilik olacak. Programa göre daha sonra Cuma namazını kılması sonrasında esnaf ve cemevini ziyaret etmesi bekleniyordu.

ESNAF VE CEMEVİ ZİYARETİ İPTAL

Ancak son iki programda değişikliğe gidildi. Esnaf ziyareti ve cemevine yapacağı ziyaret MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin programından çıkarıldı.

CEMEVİ YETKİLİLERİ İSTEMEDİ

Cemevi yetkilileri cenaze olduğunu ayrıca cemevinin siyasete alet edilmesini istemedilerini söyledi.

ESNAF KEPENK KAPATTI

Ayrıca şehir merkezinde grupların toplanması ve esnafın kepenklerini kapatması nedeniyle esnaf ziyareti de Bahçeli'nin programından çıkarıldı.PROTESTOLAR


Öte yandan, Bahçeli'nin gelişini "Dersim Kaledir / Sefer Olur, Zafer Asla" pankartıyla bekleyenlerin Valiliğe yürümek istemesi üzerine polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Bazı okullarda derslerin boykot edildiği ve esnafın kepenk kapattığı öğrenildi.


Kaynak: Ensonhaber
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'nin Tunceli ziyareti esnafa kepenk kapattırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN