Cumhurbaşkanı'na Pakdil imzalı kitap

Yazar Nuri Pakdil, MÜSİAD Uluslararası Fuarı'na katılan, TÜRGEV'in çalışmaları hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a imzalı kitabını takdim etti

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Cumhurbaşkanı'na Pakdil imzalı kitap
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) Yeşilköy'deki İstanbul CNR Expocenter'da gerçekleştirilen 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'ndaki standını ziyaret etti. Fuarın açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından stantları gezdi. Bu kapsamda TÜRGEV standını da ziyaret eden Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti. Erdoğan, TÜRGEV yetkilileri ve gençlerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gençlerle sohbet eden Erdoğan, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, TÜRGEV standında ziyaretçilerine kitabını imzalayan yazar-düşünür Nuri Pakdil'le de kısa bir süre sohbet etti. Pakdil, bir kitabını imzalayarak Erdoğan'a takdim etti.

'BİZE BAŞKALDIRIŞI ÖĞRETTİ'
Pakdil bir süre önce Necip Fazıl Saygı Ödülü'nün sahibi olmuştu. Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödülünü verdiği Pakdil'i konuşması sırasında ayakta dinlemiş ve şunları söylemişti: "Selamlamasını dahi, 'değerli dostlarım, sizi anti emperyalist, anti kapitalist, anti faşist ve anti firavunist duygularımla selamlıyorum' diye yapan sevgili Nuri abimizi, muhterem Nuri Pakdil'i özellikle kutluyor, tebrik ediyor, bize klas duruşu, bize devrimci başkaldırışı öğrettiği için, kendisine şahsım, yol arkadaşlarım, ülkem ve milletim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum." TÜRGEV'in fuar boyunca büyük ilgi gören standına yarın da Prof. Dr. Ümit Meriç, pazar günü ise gazeteciyazar Sibel Eraslan konuk olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'na Pakdil imzalı kitap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN