Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alay eder gibi açıklama

İzmir'deki bölge toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, CHP ülkeyi yönetemez diyenlere "İzmir'i nasıl yönetiyorsak, Türkiye'yi de öyle yöneteceğiz" dedi. İsmi sürekli yolsuzluk ve hırsızlıklarla anılan CHP'li İzmir Belediyesi 20 yılda metro inşasını tamamlaması ile biliniyor.

Giriş Tarihi: 2.12.2014 01:39 Güncelleme Tarihi: 2.12.2014 01:40
Alay eder gibi açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) "Geleceği Birlikte Kuruyoruz" İzmir Buluşması, meclisi üyeleri, CHP'li milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları ve partililerin katılımıyla Kültürpark Fuar Alanı'nda düzenlendi.

Burada konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidara gelirse ülkeyi yönetemez diyenlere cevap vererek, "Efendim, CHP iktidara gelirse ülkeyi yönetemez, dolar fırlar, faizler yükselir diyorlar. 75 milyona sesleniyorum, Türkiye'yi bunlardan iyi yönetiriz. Türkiye nasıl yönetilir, bunu öğrenmek istiyorsan İzmir'e bakacaksın. CHP'nin olduğu ana kentler nasıl yönetiliyorsa ülkeyi öyle yöneteceğiz." dedi.

'TÜRKİYE'Yİ İZMİR GİBİ YÖNETECEĞİZ'

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu;

"3 kentten örnek vereceğim; Ankara, İstanbul ve İzmir. 3'ü de metro yapıyor. İstanbul ve Ankara havlu attı. Bütçeleri, İzmir'in bütçesini 2'ye 3'e katlar ama beceremediler. Ankara 100, İstanbul 145, izmir 60 milyona yapıyor. Yer altından yapıp, aynı teknolojiyi kullanıyorsunuz ama beceremediler, hükümet devraldı. İzmir, kendi kaynaklarıyla onların altında fiyatla bunu gerçekleştirdi. İzmir ve CHP'li belediyeler budur. İzmir'i, Muğla'yı, Aydın'ı, Tekirdağ'ı nasıl yönetiyorsak Türkiye'yi de aynı anlayışla yöneteceğiz."

İZMİR METROSU 20 YILDA BİTTİ

İzmir Metrosu'nun son etabı olan Poligon-Fahrettin Altay bölümünün de geçtiğimiz temmuz ayında tamamlanmasıyla Metro Bornova'dan Üçkuyular'a ulaştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'yi bura gibi yöneteceğiz" dediği İzmir'de temeli 1994 yılında atılan İzmir metrosu rekor kırarak 20 yılda ancak bitirilebilmişti.

YOLSUZLUKLARIN BELEDİYESİ

CHP'nin yönetiminde olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk,ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanma gibi suçlamalarla 129 sanığın yargılanması devam ediyor.

Devletin yaklaşık 100 milyon lira zarara uğratıldığı iddiasıyla başlatılan hırsızlık soruşturması CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na kadar sıçramıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alay eder gibi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN