Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahmut Övür: İş adamlarının çoğu Pensilvanya’ya gitti

Giriş Tarihi: 4.12.2014 11:42 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 12:40
Mahmut Övür: İş adamlarının çoğu Pensilvanya’ya gitti

'Paralel Yapı'ya karşı son bir yıldır neredeyse hiçbir eleştiride bulunmayan olan Hürriyet Gazetesi'nin yasadışı dinlemelerle ilgili, dünkü "DİNLENEN VIP İSİMLER" başlığıyla yayınlanan manşeti, "Neden şimdi?" sorusunu akla getirdi. A Haber'de 'Birlikte Bakalım' programında konuşan Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Hürriyet'in ‘Paralel Yapı’ya karşı değişen tutumunu "Artık hava başka türlü esiyor" diyerek yorumladı.

'İŞ ADAMLARININ ÇOĞU PENSİLVANYA'YA GİTTİ'

İki açıdan da bakmak gerekiyor. Dinlenen isimlerin bir kısmı farklı olsa da bu konu Yeni Şafak'ın da manşetiydi. O zamanlar Hürriyet buna hiç de sıcak bakmadı. 'Paralel Yapı' herkesi dinleyerek bir korku cumhuriyeti yaratmaya çalışan, herkesi dinleyerek teslim almaya çalışan bir akıl. İş adamlarının çoğu Pensilvanya'ya gitti, korkudan biat ettiler. Eskiden askere biat ediliyordu, şimdi Pensilvanya'ya. Herkesi dinledikleri için, kimin nerede zaafı var, eksiği var, hangi işte problemi, kim kiminle rekabet ediyordu bunların hepsini biliyorlardı.

'ROTANIN DEĞİŞTİĞİNİ GÖRDÜLER'


Türkiye'de 10 yıldır iktidarla mücadele eden bir merkez medya aklı vardı. Kavga etmeye çalıştılar, her şeye destek verdiler. Ama artık Türkiye'nin bölgedeki gücü artıyor, rota değişiyor, onlar da rotasını değiştirmek zorunda kalıyorlar. Artık hava başka türlü esiyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahmut Övür: İş adamlarının çoğu Pensilvanya’ya gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN