Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu Eskişehir'de konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Eskişehir İl Kongresi'nde konuştu

Giriş Tarihi: 7.12.2014 16:57 Güncelleme Tarihi: 7.12.2014 17:49
Başbakan Davutoğlu Eskişehir'de konuştu
Eskişehir AK Parti İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, son dönemdeki bazı söylemlere atfen 'Cumhurbaşkanımızı ve Cumhurbaşkanı makamını yıpratmaya çalışıyorlar, buna asla müsade etmeyiz' dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

ESKİŞEHİR YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU YERDİR

Her şehir bize ilham verir, her şehirden bir şey öğrenir. Benim enişteniz olarak şahsi yakınlığım dışında tarihi silsileye de dikkat çekerim. Buralar bir cihan devletinin tohumlarının atıldığı topraklardır.Adnan Menderes'in ilk meşaleyi yaktığı topraklardır. AK Eğer bir ülkede böylesine dava aşkına dolu, bayrak aşkıyla dolu bir gençlik varsa bu ülkenin geleceği parlaktır. Eskişehir için harman şehir demiştim. Eskişehir'de Balkanlılar vardır, Kırım vardır, Kafkaslar vardır.Eskişehir bir harmandır,Eskişehir yiğitlerin harman olduğu şehirdir.

"O MEZAR TAŞLARI BU TOPRAKLARIN TAPUSUDUR"

Bizim siyaset felsefemizin birinci temeli Cumhuriyetimizin ve Devletimizin sürekliliğidir, bir an bile bu emanet bilincini terk etmeyeceğiz.. Tarihimiz birdir. Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet ve demokrasi bir bütündür parçalanamaz.Sizin küçük gördüğünüz mezar taşlarını bu toprakların tapusudur, biz o mezar taşlarına sahip çıkacağız. Balkanlarda bizim mirasımızı tahrip etmek isteyen komünist rejimler önce mezar taşlarımızı yıktılar çünkü biliyorlardı ki o mezar taşları durdukça biz orada olacağız.Biz istiyoruz ki bilgisayar çağını yakalayan nesiller gibi dedelerinin mezar taşlarını da okuyabilen nesiller yetişsin.

BU HEPİMİZ İÇİN BİR UTANÇTIR

Bu toprağın üstündekilere saygınız yok, altındakilere de saygınız yok ey CHP. Bir kez daha söylüyorum bir utançtır. Hepimiz için bir utançtır. Yeni yetişen bir neslin babalarının dedelerinin mezar taşını okuyamayan bir nesil hepimiz için bir utançtır. Bunu söyleyen bir CHP'li. Atatürk'ün nutku da Osmanlıca idi.

HALKIMIZ TÜM PROVOKASYONLARA DUR DEMİŞTİR

Fitne çıkarmak isteyenlere karşı göğsümüzü siper edeceğiz. Vatanımız da bölünmezdir. Selçuklu Osmanlı nasıl demokrasi çizgisi bölünemezse Türkiye de bölünemez. Türkiye'nin birliği ve beraberliği AK Kadrolara emanettir ve sizler bu emaneti taşıyacaksınız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 21. yüzyılın hareketi. Baktılar 12 yılda bu hareket bir çınar gibi büyüyor. Büyüdükçe Filistin'den Somali'ye Orhun Anıtlarından Afrika7ya kadar bütün gönül coğrafyasına kanat geriyor. Önce Gezi provokasyonları ile AK Parti'yi hükümetimizi istikrarsızlığa götürmeye çalıştılar. Milletimiz buna dur dedi. 30 Mart'ta olanları hatırlyorsunuz. Millet buna da dur dedi. Bu baş bu gövde üzerinde durdukça biz de bu emanete sahip çıkacağız. Daha inşallah bizden alacağınız emaneti çok daha ileri taşıyacaksınız. Her birinizi alnınızdan öpüyor her birinizi bağrıma basıyorum aziz gençlik.

CUMHURBAŞKANIMIZI VE MAKAMINI YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Milletimizin bekası AK Parti'nin gayreti ile bir bütündür, özdeşleşmiştir ve bu bütün ilelebet korunacaktır. Türkiye'de ekonomimizin de önemli lokomotifi olan Eskişehir iyi bilir ki siyasi istikrar olursa ekonomik istikrar da olur. Onun için son 1 yıldır siyasi istikrarsızlığa götürmeye çalıştılar. Çatı aday çıkardılar. Millet şunu dedi biz çatı adayı falan bilmeyiz. Temele bakarız, vatandaşı ile buluşan kimse onu seçeriz dediler ve Cumhurbaşkanımızı bu makama getirdiler. Şimdi değişik tartışmalarla milletin iradesi ile gelen Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Ne Cumhurbaşkanımızı, ne de Cumhurbaşkanı makamının yıpratılmasına izin vermeyiz.

MİLLET YANIMIZDA OLDUKÇA KARŞIMIZDA KİMİN OLDUĞUNUN ÖNEMİ YOKTUR

Bu paralel yapı Kılıçdaroğlu'nun eline birşeyler veriliyor. Kılıçdaroğlu MİT'e yükleniyor. MİT'i yıpratmaya çalışıyor. CHP tek parti dönemine sahip çıkmaya başladı. Allah ve millet bizim yanımızda ise kim karşımızda olursa olsun farketmez. İşte, 2015 Haziran'da bir kez daha demokrasi dersi vereceğiz. İsterse 7-8-9-10 parti bir araya gelsin, yurt içindeki yurt dışındaki uzantıları bir araya gelsin. Bu millet yanımızdayken hepsini yenmeye ve onlara demokrasi dersi vermeye hazırız. Bizim yolumuz aşk yoludur, Yunus Emre'nin yoludur. Biz yorulma bilmeyiz, gece gündüz bilmeyiz. Onlar Ankara'da nutuk atarken biz bütün yurdu karış karış dolaşırız. Onlar Ankara'da otururken biz Somali'de Myanmar'da Filistin'de gözyaşı sileriz. Saraybosna'da Üsküp'te bir tek taş sökülse rüyamıza girer. Bu aşkla bu dava ile G-20 Dönem başkanlığını aldık. Önümüzdeki 1 yıl sadece mazlumların sözcüsü olmayacak gelişmiş ülkelerinin de lideri olacağız. Yükselen Türkiye'de Eskişehir de yükselecek. Eskişehir bütün bu mirasın üzerinden şimdiye kadar aldığı bütün hizmetleri katlayarak almaya devam edecek.

ESKİŞEHİRSPORLU OLMAK FARZ OLDU

Benim babam da ben de Eskişehir'i tutardık. Sonra Eskişehir'in eniştesi olunca Eskişehirsporlu olmak farz oldu. Eskişehirspor'a değerli bakanımızla yolda konuşuyorduk Sayın Nabi Avcı çok kadim dostum olmak durumuyla da her zaman yan yana olduk yan yana olmaya devam edeceğiz. Eskişehir Stadı inşallah yeni yerine taşınacak. 33 Bin kişilik çağdaş bir stad inşaa ediliyor. Bütün bunları da sakın ola başka rivayetler çıkaranlar olur. Merkezi hükümet birşey yapsa hiç çorbada tuzu olmayanlar bile kendine birşeyler çıkartır.

FİDANLARIN BEKÇİSİYİZ

Taksim'de bazı ağaçlarımız taşınıyor diye kesilme değil taşınıyor diye oradaki hissiyatı istismar edenler varya neredeyse kaosa sürüklemek isteyenler varya duysunlar biz Anadolu'daki her bir fidanın bekçisiyiz ve takipçisiyiz.

Sabah.com.tr

DAVUTOĞLU'NA ESKİŞEHİR'DE SÜRPRİZ HAZIRLIR

Başbakan sıfatıyla ilk kez Eskişehir'e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu için sürpriz hazırlık.

Başbakan Davutoğlu'nun ziyareti dolayısıyla partililer kongrede sürpriz bir hazırlık yaptıklarını belirtti. Porsuk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak AK Parti Eskişehir 5. Olağan Genel Kurulu hazırlıkları tamamlandı. Salonun içi ve çevresi AK Parti bayraklarıyla donatıldı. Başbakan Davutoğlu'nun konuşma yapacağı salona, "Padişahım, sultanım, Abdülhamid'im, emanetim artık emin ellerde rahat uyuyabilirsin", "Sormuşlar 'nerelisin' diye 'daha evlenmedim' demiş, 'Hoşgeldin' memleketine enişte" yazılı pankartlar asıldı.

"BAŞBAKANIMIZIN ESKİŞEHİR'E 'BAŞBAKAN' SIFATIYLA İLK GELİŞİ"

AK Parti Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Serhan Arıman, "Başbakanımızın Eskişehir'e 'Başbakan' sıfatıyla ilk gelişi. O yüzden bizim için çok önemli bir gün" dedi. "Başbakanımız Eskişehir'i biliyor, bizim de sevgimizi göstermemiz için çok önemli bir fırsat oldu" diye konuşan Arıman, "Bir ay önce kongre hazırlıklarına başladık, yaklaşık 3 gündür hazırlıklarımız devam ediyor. Dün gece 200 kişilik gençlik kolları ekibimizle hem içte hem de dışta hazırlıklarımızı yaptık. Bugün kısmetse Başbakanımız gelecek. Porsuk Kapalı Spor Salonu'nda bugün çok özel bir gün, bütün Eskişehirlileri kongremize bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bir haftadır yerel ve ulusal anlamda gerek gazetelerde gerekse sosyal medyada hazırlık yaptıklarını anlatan Arıman, "Salonun yaklaşık 6 bin kişi alacağını düşünüyoruz, dışarıya da 5 bin kişinin geleceğini tahmin ediyoruz. Ona göre hazırlıklarımızı yaptık" dedi.

Başbakan Davutoğlu'na sürpriz bir hazırlık olup olmadığını sorulması üzerine ise Arıman, "Aslında Başbakanımızdan bir sürpriz var mı biz onu bekliyoruz. Bununla beraber Mihalgazi, Sarıcakaya, Beyaz Örtmeli AK Eskişehirliler var. Onlar ve gençlik kollarıyla beraber sürpriz hazırlıklarımız var, bekleyelim görelim" açıklamasında bulundu.

ESKİŞEHİR'DE GÜVENLİK GÜÇLERİ TEYAKKUZDA

Odunpazarı ilçesinde bulunan Porsuk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak AK Parti Eskişehir 5. Olağan Genel Kurulu için güvenlik güçleri şehirde geniş güvenlik önlemi aldı. Kongrenin yapılacağı salonun etrafına çevik kuvvet ekipleri yerleştirildi. Ayrıca polis dedektör köpekleri de salonunun çevresinde bomba araması yaptı. Başbakanlık AFAD ekipleri de kimyasal ve biyolojik saldırı ihtimaline karşı rutin olarak hazır bekletiliyor.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, SAAT 15.00'DA ESKİŞEHİR'DE OLACAK

AK Parti Van İl Kongresi'ne katılan Başbakan Davutoğlu'nun saat 15.00'da Eskişehir'de olması bekleniyor. Eskişehir'de yoğun bir programı olan Başbakan Davutoğlu, ilk olarak Porsuk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak AK Parti Eskişehir Kongresi'nde bir konuşma yapacak. Ardından saat 17.00'da Eskişehir Valiliği'ni ziyaret edecek. Saat 18.00'da Eskişehir Ticaret Odası tarafından düzenlenecek programa katılacak olan Davutoğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileriyle akşam yemeği yiyecek. Başbakan Davutoğlu'nun, Eskişehir programının ardından saat 20.30'da Ankara'ya hareket etmesi bekleniyor

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ESKİŞEHİR'DE

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Eskişehir'e geldi.

Van'da gerçekleştirdiği programın ardından Eskişehir'e gelen Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyeti taşıyan Ana Uçağı, saat 15.55 sularında Anadolu Üniversitesi Havaalanı'na indi. Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Ufuk Özsoy, Ak Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ve diğer yetkililerin yanı sıra partililer tarafından karşılandı. Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki; Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, Ak Parti Eskişehir Teşkilatınca düzenlenen 5. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Porsuk Kapalı spor Salonu'na geçti.
Başbakan Davutoğlu'nun, kongre sonrası Eskişehir Valiliği'ni ziyaret etmesi, akşam saatlerinde ise bir otelde Eskişehir Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan ödül töreni ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de bulunacağı yemeğe katılması bekleniyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu Eskişehir'de konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN