Yurtdışındaki Türkler de bedelliden yararlanacak!

Yurtdışındaki Türkler de 'bedelli'den yararlanabilecek. Türkiye'deki yakınları aracılığıyla parayı yatıranlar 2 ay içinde dekontun aslını konsolosluğa iletmek zorunda olacak.

Giriş Tarihi: 7.12.2014 09:35
Yurtdışındaki Türkler de bedelliden yararlanacak!
bekleyen yüz binlerce kişinin ve ailelerinin gözü Meclis'te. Düzenlemenin, yeni haftada, Meclis bütçe görüşmelerine başlamadan yasalaştırılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulması bekleniyor.

1 OCAK 1988'LİLER DE YARARLANACAK

Düzenlemeden, 1 Ocak 1988 dahil, daha önce doğanlar yararlanabilecek. Gurbetçiler için de uygulama aynı. 18 bin TL'lik tutarın bir defada yatırılması gerekiyor. Gurbetçiler, 18 bin TL'nin Merkez Bankası döviz satış kuruna göre ödeme tarihindeki karşılığı olan yabancı ülke parasını da vererek bedelliden yararlanabilecek.

Bedelli askerlik teklifi TBMM'ye sunuldu- Tıklayın

Bedelli kuyumcuların da yüzünü güldürdü- Tıklayın

Bedelli askerlik için yaşa takılanlar dikkat!- Tklayın

Bankalar 'bedelli' kampanyası başlattı!-Tıklayın

Bedelli, kendi ekonomisini oluşturdu!- Tıklayaın

DEKONT KONSOLOSLUĞA İLETİLMELİ

Para, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası'nda, Savunma Sanayii Destekleme Fonu adına açılan hesaba yatırılacak. Türkiye'deki akrabalarına bu parayı yatırtanların, iki aylık süreç içerisinde dekontun aslını ilgili konsolosluğa vermeleri gerekiyor.

YAŞ VE BEDELİ KARŞILIYORSA:

Daha önce yurtdışından dövizli askerlik yapmak isteyen ancak çeşitli gerekçelerle bu kapsamdan çıkarılanlar da yaş ve bedel şartını karşılamak kaydıyla düzenlemeden yararlanabilecek.

Yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı haklarında soruşturma ve kovuşturma bulunan gurbetçiler hakkında da işlem yapılmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtdışındaki Türkler de bedelliden yararlanacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN