Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözüm sürecini PKK lobisi baltalıyor

Giriş Tarihi: 8.12.2014 16:04 Güncelleme Tarihi: 8.12.2014 16:05
Çözüm sürecini PKK lobisi baltalıyor
A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programına Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı konuk oldu. Programda, Sabah Gazetesi'nin manşetinde yer alan "Silinen kayıtlar geri getirildi" başlıklı haber, çözüm süreci ve PKK'nın silah bırakması ile Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlar tartışıldı.

TÜRKİYE'NİN AMERİKA'YA KARŞI ELİ GÜÇLENEBİLİR

Sabah Gazetesi'nin manşetine taşıdığı ve 'Kripto ihaneti' soruşturmasında gelinen noktayı anlatan haberle ilgili değerlendirmelerde bulunan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, "Bu kayıtların dinlendikten sonra ne yapıldığının ortaya çıkartılması gerek. Pensilvanya'daki zatı isteyen Türkiye'nin bu soruşturmalar sonucunda açılacak davalarda Amerika'ya karşı eli daha güçlü olabilir" dedi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUMLARINDAN BİRİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aramıza kimse giremez, fitne tutmaz" şeklindeki açıklamalarını da yorumlayan Pazarcı, "Davutoğlu ile Erdoğan arasındaki yapı muhalefet ve paralel tarafından huzursuz edici bulunuyor ve ortadan kalkması için bir takım iftiralar atılıyor. Hükümet ile Çankaya arasında Cumhuriyet tarihinin en büyük uyumlarından biri yaşanıyor" şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ PKK LOBİSİ BALTALIYOR

Çözüm sürecinde gelinen nokta ve PKK'nın silah bırakmasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Emin Pazarcı, "Başından verilen sözler örgüt tarafından yerine getirilmedi. Sürekli devlete yüklenen ve AK Parti samimi değil propagandası yapan bir PKK lobisi var. Medya içinden bazı isimler sürekli Kandil'e gidiyor ve Türkiye'ye yönelik tehditleri yayınlıyorlar. Bu süreci Akil Adamlardan, basın mensubuna kadar pek çok kişinin içinde olduğu PKK lobisi baltalıyor, ama süreç her şeye rağmen işliyor" ifadelerini kullandı.

OSMANLICANIN ZORUNLU DERS OLMASI GEÇ KALINMIŞ BİR ADIM

Osmanlıcanın zorunlu ders olarak okutulması konusundaki görüşlerini de açıklayan Pazarcı, "Geçmişteki metinleri inceleyemiyoruz. Atatürk'ün nutku da Osmanlıca. Bunları öğrenmek zorundayız. Çok geç kalınmış bir adım, daha önceden atılmalıydı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm sürecini PKK lobisi baltalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN