Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntihar eden asker şehit mi? Davutoğlu açıkladı

Davutoğlu Şanlıurfa'da 2 askeri vurduktan sonra intihar eden askerle ilgili konuştu.Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Bir cinnet hali olduğu aşikar. Her ne suretle olursa olsun, görev esnasında hayatını kaybeden her askerimiz şehittir" dedi.

Giriş Tarihi: 9.12.2014 11:46 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 11:50
İntihar eden asker şehit mi? Davutoğlu açıkladı

Resmi temaslarda bulunmak üzere Polonya'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'daki olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "Terör ya da sınır ötesi bir saldırı şu anki verilere göre söz konusu değil dedi.

Başbakan Davutoğlu, bir askerin 2 arkadaşını öldürerek intihar etmesine ilişkin olayla ilgili yaptığı açıklamada, herhangi bir terör bulgusuna rastlanmadığını belirterek, "Dün gece olaya müteakip sayın İçişleri Bakanımızdan hemen bilgi aldım. Gece boyu takip ettik. Sayın Genelkurmay Başkanımızla Malezya'dan görüştüm. Kara Kuvvetleri Komutanımızla görüştük. Tablo aydınlanmış görünüyor. Maalesef 3 askerimiz vefat etti, şehit oldu. Allah rahmet eylesin her şeyden önce. Eldeki bütün bulgular bu askerlerimizden birinin yaptığı bir telefon görüşmesi sonrasında ve bir mesajlaşma sonrasında yaşadığı psikolojik bir gerilim sebebiyle ortaya çıkan bir tablo. Yani herhangi bir saldırı, terör ya da sınır ötesi bir saldırı şu anki verilere göre söz konusu değil. Bir cinnet hali olduğu aşikar. Her ne surette olursa olsun, görev esnasında hayatını kaybeden her askerimiz şehittir. Bu sebeple askerlerimize rahmet diliyorum, Mehmetçiklerimize, ailelerine taziyelerimi iletiyorum dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihar eden asker şehit mi? Davutoğlu açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN