İşte AK Parti'nin 2015 hedefi!

Giriş Tarihi: 9.12.2014 12:34
İşte AK Parti'nin 2015 hedefi!

Seçim startını Hakkari’den verecek olan AK Parti, vatandaşın önüne yeni anayasa taslağıyla çıkacak.

2015 seçim sürecinde halkın huzuruna yeni bir anayasa taslağı ile çıkmayı planladıklarını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Anayasa Uzlaşma Komisyon Üyesi Mehmet Ali Şahin, "Yeni Türkiye, önüne yeni hedefler koyan Türkiye'dir" dedi.

Mahçupyan'dan 2015 seçim tahmini- Tıklayın

Şahin, "Peki nedir bu yeni hedefler? Neredeyse yamalı bohçaya dönmüş darbe ürünü Anayasa'nın yerine, tamamen sivil bir anlayışla hazırlanmış daha demokratik, insanı önceleyen, hak ve özgürlük alanlarını daha da genişleten yeni bir anayasaya sahip Türkiye. Bu yasama döneminde statükocu mahulefetin engellemeleri nedeniyle gerçekleştirilemeyen yeni anayasaya sahip olma arzusunu inşallah 2015 seçimleri sonrası gerçekleştirebiliriz. AK Parti olarak en önemli hedefimiz budur" ifadelerini kullandı.

ORC'den seçim anketi: AK Parti yüzde 48!- Tıklayın

18 YAŞINA SEÇİLME HAKKI

AK Parti'nin Meclis'teki Uzlaşma Komisyonu'na sunduğu önerilerden büyük kısmının da taslakta yer alması bekleniyor. AK Parti, yürütme görevi için "Başkanlık" modelini öngörüyor. Bunun yanı sıra 18 yaşında seçilme hakkını da içeren düzenlemeler ile seçimlerin tekrar 4 yıldan 5 yıla çıkarılması da taslak ta yer alması bekleniyor.

Yüzde 70 Erdoğan'ı başarılı buluyor- Tıklayın

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte AK Parti'nin 2015 hedefi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN