Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel medya bir utanç haberine daha imza attı

Paralel medya linç kampanyasına devam ediyor. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda idari bir müdürlük görevine atanan Şevket Demirkaya’nın Şehir Tiyatroları'na Erhan Yazıcıoğlu’nun yerine atanmış gibi duyurulması, 10 yılı aşkın süredir belediye kadrosundaki önemli görevleri hiçe sayılarak “güreş hakemi” olarak tanıtılması büyük tepki topladı.

Giriş Tarihi: 9.12.2014 18:44 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 18:56
Paralel medya bir utanç haberine daha imza attı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü'ne atanan Şevket Demirkaya'ya yönelik bazı medya organları ve sosyal medya üzerinden başlatılan saldırı kampanyası tepki topladı.

Demirkaya'nın görev tanımı arasında Şehir Tiyatroları'nda repertuvar hazırlamak ve uygulamak gibi bir vazifesi bulunmuyordu. Paralel medya, bu gerçeği bildiği halde, Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu'nun sürdürdüğü bu görevi sanki tiyatro müdürü olarak Şevket Demirkaya yapacakmış gibi yansıtarak karalama kampanyası yürüttü.

YILLARCA BELEDİYELERİN KÜLTÜR HİZMETİNDE BULUNDU

Malum medya ve sosyal medyadaki uzantılarının paylaştığı haberlerde, Şevket Demirkaya'nın daha önce Zabıta Müdürlüğü, Hal Müdürlüğü ve İETT'de yöneticilik yaptığı bilgileri paylaşıldı ama Tekirdağ ve Yalova'da toplam 8 yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığından, 2 yıl süreyle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü görevinde bulunduğundan hiç söz edilmedi.

Yıllarını devlet bürokrasisine vermiş bir yönetici olan Şevket Demirkaya'nın Şehir Tiyatroları'nın idari işlerinin yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak sürdürülmesini sağlamak noktasında yeterli olduğu belirtilirken sürdürülen karalama kampanyası sporcular tarafından da eleştirildi. Şevket Demirkaya'ya yapılan medyatik saldırılarda "Güreş yapmış bir kişi sanatla asla ilişkili olamaz" tezi işleniyor.

SPOR VE SANAT İLE İÇİÇE BİR BÜROKRAT

Çevresi tarafından "çok yönlü bir kişilik" olarak tanımlanan Şevket Demirkaya'nın Salih Diriklik'in yönettiği Gençlik Köprüsü ve Mesut Uçakan'ın yönettiği Lanet isimli sinema filmlerinde yönetmen yardımcısı olarak çalıştığı ortaya çıktı. Demirkaya'nın yapımcı-yönetmen olarak Necip Fazıl Kısakürek'in Yunus Emre ve Mukaddes Emanet isimli tiyatro eserlerini Türkiye'nin farklı sahnelerinde gösterime sunduğu da biliniyor. Şevket Demirkaya'nın tiyatro ile ilgisi gençlik yıllarına dayanıyor. 1969 yılında İstanbul'da kurulan Memleket Tiyatrosu'nun profesyonel oyuncuları arasında yer alan Şevket Demirkaya 2 yıl süreyle Kurt Kapanı isimli oyunda rol almış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medya bir utanç haberine daha imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN