Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nde flaş tanık ifadesi!

Giriş Tarihi: 9.12.2014 14:08
Yasin Börü cinayetinde flaş tanık ifadesi!

Yasin Börü ve 3 arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 8 zanlıyla ilgili ifade veren gizli tanık Zümrüt, zanlıların Yasin Börü ve arkadaşlarını, “Bunlar IŞİD’ci, IŞİD’ciler buraya doğru kaçtı, yakalayın” diye bağırdıklarını aktardı.

Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan 8 zanlıyla ilgili, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" iddiasıyla ifadeleri alındı. İfadeleri alınan zanlılar, suçlamaları kabul etmezken gizli tanık Zümrüt'ün ifadeleri ile Emniyet Müdürlüğü tarafından mahkemeye gönderilen fotoğraf teşhis tutanaklarının bir biriyle örtüştüğü görüldü.

YATAK ODASINDA ÖLDÜRÜLÜP AŞAĞI ATILDILAR

Yasin Börü'nün katillerinden biri tutuklandı- Tıklayın

Gizli Tanık Zümrüt'ün ifadesinde olay yerindeki binanın 3. katındaki yatak odasına saklanan gençlerin burada linç edildikleri, daha sonra da yatak odasının penceresinden gençlerin aşağıya atıldığı belirtildi. Zümrüt'ün ifadesinde, "Aşağı atılan 4 gençten bin tanesini sürükleyerek yola getirdiler, araçla üzerinden geçtiler. Binanın önünde yatan gençlerden biri nefes alıyordu, bu şahsı da tekmeleyerek öldürdüler, olayı gerçekleştiren şahıslar içerisinde Uğur D'yi tanıyordum. Elinde silah vardı, grubu yönlendiren bu şahıstı" dedi.

YARALI KURTULAN ER, OLAYI ANLATTI

Bir başka ifade tutanağında, Yasin Börü ve arkadaşlarını sığındığı evde, "Sizler IŞİD'cisiniz, çabuk evimi terk edin" diye uyarıldıkları dikkat çekerken tutanakta, yaralı olarak kurtulan Yusuf Er, olayı en ince ayrıntısına kadar anlattı. Er, "Evin sahibi telefonla dışarıyla konuşmaya başladı. 'benim evimdeler, siz binayı boşaltın, onlar da gidecekler' dedikten sonra dışarıda toplanan kalabalık kapıyı kırmaya yöneldi. Sonra içeri girdiler. Zanlılar, 'ellerini ve ayaklarını bağlayın, öldürelim ve yakalım' şeklinde grubu yönlendiriyorlardı" dedi.

nde kan donduran detay- Tıklayın

Tutanakta Gizli Tanık Zümrüt ile yaralı Yusuf Er'in beyanlarının örtüştüğü, fotoğraf ve teşhis tutanaklarıyla aynı görüşte oldukları kaydedildi.

BABA VE OĞLU OLAYIN İÇİNDE

Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesi olayıyla ilgili Hasan O. ve babası Hüseyin O. da tutuklandı. Olayda yaralı olarak kurtulan Yusuf Er, ifadesinde Hasan O'nun telefonla grubu aradığını belirterek, "Hasan sığındığımız evin sahibiydi. Bu şahıs üst kattan iple aşağı inen şahsa anahtarı vererek, diğer şahısların içeri girmesini sağladı. Hasan O. eve geldiğinde üzeri is kokuyordu" dedi.

Linç cinayetinde 17 kişi daha gözaltına alındı- Tıklayın

Hasan O'nun babası Hüseyin O ile ilgili beyanlarını anlatan Er, fotoğraflardan zanlıları tespit etti. Er, ifadesinde, "Hüseyin O. tuvalette beni vurdu. Bana 'öldürmeyelim ibret olsun diye sağ bırakalım' diyen şahsa 'ellerini ve ayaklarını bağlayın öldürelim ve yakalım" dedi.

Diyarbakır'daki vahşete 25 tutuklama- Tıklayın

Diyarbakır'da 6-7 Ekim'de IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş'in vahşice öldürülmesiyle ilgili tutuklananlar arasında bir anne ve oğlu da vardı. Gizli tanık, ayrıca olayların yaşandığı sırada grup içerisinde yer alan şüpheli U.D'nin annesi Y.D'nin de sürekli "gebertin bunları" diyerek saldırganları kışkırttığını iddia etmişti.

Yasin Börü'nün katilleri yakalandı- Tıklayın


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Börü cinayetinde flaş tanık ifadesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN