Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de Şişli krizi tırmanıyor

Şişli, CHP MYK'yı da böldü. Kriz MYK 'ya taşınacak. Parti kulislerine göre Tekin İnönücü, Ağbaba Sarıgülcü. Kılıçdaroğlu ise Sarıgül'ü karşısına almak istemiyor

Giriş Tarihi: 10.12.2014
CHP'de Şişli krizi tırmanıyor
CHP'de Şişli belediye başkanı Hayri İnönü'nün açıklamalarıyla su yüzüne çıkan kriz tırmanıyor. Belediye başkanı Hayri İnönü ile Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül ve Sarıgül'cü ekip olarak bilinen belediye meclis üyeleri ve belediye kadroları arasında yaşanan kavga CHP MYK'yı da ikiye böldü.

KILIÇDAROĞLU ARAYIŞTA

CHP MYK'da yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba'nın Sarıgül'den, Genel Sekreter Gürsel Tekin ve Örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl'ün belediye başkanı Hayri İnönü'den yana tavır izlediği kaydediliyor. Sarıgül'cü ekip belediye başkanı Hayri İnönü'yü şikayet etmek üzere dün genel merkezin kapısını çalarken Kılıçdaroğlu'ndan randevu almayı başaramadı. Daha önce yaptığı açıklama ile Hayri İnönü'ye destek veren Kılıçdaroğlu'nun ise Sarıgül'ü de karşısına almak istemediği ve bu nedenle sorunun 'uzlaşma' ile çözülmesinden yana tavır izlediği kaydediliyor.

MÜFTÜ DE BARIŞTIRAMADI!

CHP'de yerel seçimlerin hemen ardından Şişli belediyesinde yaşanan 'yetki" kavgası, CHP kulislerini hareketlendirdi. Belediye başkanı Hayri İnönü'nün yaptığı açıklamalarla yeni bir boyut kazanan İnönü ve Başkanvekili Emir Sarıgül ve ekibi arasında yaşanan krize genel merkezin geçen hafta CHP Genel Merkezi'nin müdahale girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrını "seçilmiş belediye başkanı, görevini başarıyla yapıyor" sözleriyle ortaya koyması da yaşanan kavganın önüne geçemedi. CHP Genel Merkezi, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba'nın yanı sıra müftü kökenli milletvekili İhsan Özkes'i arabulucu olarak görevlendirdi ancak Özkes'in İnönü ve Sarıgül arasında 'barış sağlama' girişimleri de başarısızlıkla sonuçlandı. Tarafları dinleyen Özkes'in İnönü ve Emir Sarıgül'den ortak basın toplantısı düzenleyerek uyumlu çalışma görüntüsü vermelerini istediği ancak tarafların bu öneriye yanaşmadığı öğrenildi.

İNÖNÜ VAZGEÇMİYOR
Kulislerde belediye başkanı Hayri İnönü'nün belediye kadrolarında yer alan ve Sarıgül'ün ekibi olarak bilinen 6 ismin görevden alınması konusunda ısrarlı olduğu, bu isimlerin çalışmalarına engel olduğu şikayetinde bulunduğu kaydedildi.

MYK BİLE İKİYE BÖLÜNDÜ
Kulislerde Şişli krizinin CHP MYK'yı da böldüğü iddia ediliyor. MYK'da, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba'nın kavgada Sarıgül ve ekibinden yana tavır izlediği, Genel Sekreter Gürsel Tekin ve örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl gibi isimlerinse Kılıçdaroğlu'nun da destek verdiği Hayri İnönü'ye destek verdiği kaydediliyor. Kılıçdaroğlu'nun ise yapılacak değerlendirmelerin ardından Hayri İnönü'yü Ankara'ya çağırabileceği ifade ediliyor. Kulislerde Kılıçdaroğlu'nun, seçimlerin ardından karşısına genel başkanlık yarışına girmesi beklenen Mustafa Sarıgül'ü açıkça karşısına almak istemediği ve bu nedenle uzlaşmacı bir tavır izlenmesini istediği de kaydediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Şişli krizi tırmanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN