Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel yapıyla CHP işbirliği içinde'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, son dönemde muhalefet kanadından hükümet aleyhine ortaya atılan iddiaları değerlendirirken "CHP paralel yapıyla birlikte hareket ediyor. İşbirliği söz konusu" dedi

Giriş Tarihi: 10.12.2014
'Paralel yapıyla CHP işbirliği içinde'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP tarafından dillendirilen atama iddialarını değerlendirirken "Bizim için esas olan liyakat. Nepotizme her zaman karşı oldum" dedi. CHP ile Paralel yapının birlikte hareket ettiği söyleyen Davutoğlu, "Güvenlik paketini sokakta engelleriz" diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da sert yanıt verdi. Davutoğlu, "Bundan sonra şehirleri kan gölüne çevireceklerini söylüyorlarsa, sokaklara çağrıda bulunuyorsa, dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur" dedi. "Paralel yapı ile örgüt arasındaki görüşmeleri irtibatı biliyoruz" diyen Davutoğlu "Her türlü maskeyi indiririz" mesajı verdi. Polonya ziyareti dönüşü uçakta televizyon yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Davutoğlu şunları söyledi:

DÖKÜLECEK KANDAN DEMİRTAŞ SORUMLU:
Demirtaş'ın bu açıklaması son derece sorumsuzca yapılmış bir açıklamadır. Türkiye'nin güvencesi halkın oylarıyla seçilmiş hükümetin elindedir. 6-7 Ekim olayları tekrar olmasın diye iç güvenlik reformu yapılıyor. Molotofun ne haklı gerekçesi olabilir? Demirtaş'ı uyarıyorum, kendisiyle daha önce yaptığımız görüşmede böyle konuşmuyordu. Bir geri adım olmayacak. Bundan sonra şehirleri kan gölüne çevireceklerini söylüyorlarsa, sokaklara çağrıda bulunuyorsa, şu andan itibaren dökülecek her türlü kandan Demirtaş sorumludur. Kamu düzeni herkese lazım. Demirtaş'a da lazım. Yaptığı çağrı, döner yarın kendisini vurur. Sorsun bakalım 6-7 Ekim'den sonra halk ne düşünüyor.

ÖRGÜT İRTİBATINI BİLİYORUZ:
(Davutoğlu, haberin hangi gazetede çıktığını sordu. 'Bugün' yanıtını alınca) Paralelcilerle kimler nasıl görüşüyor biliyoruz. Aynı şekilde örgüt kimlerle nerede görüşüyor biliyoruz. Paralel yapı ile örgüt arasındaki görüşmeleri irtibatı biliyoruz. Demirtaş nasıl bu gazetelere çıktı? Demirtaş ile paralelciler beraber hareket ediyor. Her türlü maskeyi indiririz.

KILIÇDARO��LU HALKIN KARŞISINA ÇIKAMAZ:
Bizim için esas olan liyakat. Nepotizme her zaman karşı oldum. Atamalar belli nitelikte ve yasal yapıldıysa buna karşı çıkmayız. Bu kadrolar istisnai kadrolardır. Binlerce insana görev yasağı mı getireceksiniz. Kılıçdaroğlu SSK genel müdürüyken kaç kişiyi işe aldı. 444 kişi nasıl işe alındı. Kılıçdaroğlu soyadıyla, eşinin soyadıyla, anne soyadıyla kaç yakını işe girdi. Önlerine birileri belge koyuyor, onlar da çıkıp bunları açıklıyor. Öyle belgeler çıkar ki halkın arasına çıkamaz. Kılıçdaroğlu başbakan olsa, binlerce akrabasını memur yapardı. CHP ile paralel yapı birlikte hareket ediyor. Bir işbirliği söz konusu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel yapıyla CHP işbirliği içinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN