Ahmet Taşgetiren: PKK ve Paralel, güvenlik paketine karşı iş birliği yapıyor

A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programının konuğu Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren'di. Programda, PKK - paralel yapı iş birliği, çözüm süreci, TBMM Genel Kurulu'nda başlayan bütçe görüşmeleri ile Filistinli Bakan Ziyad Ebu Ayn'ın İsrail tarafından öldürülmesi masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 11.12.2014 15:01 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 15:48
Ahmet Taşgetiren: PKK ve Paralel, güvenlik paketine karşı iş birliği yapıyor

"PKK VE PARALEL GÜVENLİK PAKETİNE FARKLI NEDENLERLE KAŞI ÇIKIYOR"


Medya Dünyası'nda hükümetin çıkardığı yeni güvenlik paketine gelen tepkileri değerlendiren Ahmet Taşgetiren, pakete örgütün ve paralel yapının farklı nedenlerle karşı çıktığını söyledi. Güvenlik paketine örgütün kamu düzenini sağlamaya yönelik boyutu nedeniyle tepki gösterdiğini belirten Taşgetiren, "Molotof ve maske suç saylıyor. Örgütün karşı çıktığı nokta bu. PKK hükümetin kamu düzenini sağlamada ısrarcı olmasından rahatsız" dedi."PKK VE PARALEL, GÜVENLİK PAKETİNE KARŞI İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR"


Pakette yer alan Yargıtay'da yeni bölümlerin açılmasına dönük düzenlemelerin de Yargıtay'da paralel yapının etkinliğini gidermeye dönük bir boyut taşıdığına dikkat çeken Taşgetiren, "Ona da paralel yapı tepki gösteriyor. Farklı alanlardaki tepki hükümetin güvenlik paketini çıkartmasını önlemek noktasında birleşiyor. Böyle bir birliktelik söz konusu. Hükümetin zayıflatılması noktasında da iki tarafın aynı görüşü var. İnsan hakları ihlal ediliyor gibi bir kampanyayı hem örgüt hem camia yürütüyor. Böyle bir iş birliği söz konusu" değerlendirmesinde bulundu.

" VAHŞETE SESSİZ KALAN BM NEREDE?"


Programda Filistinli Bakan Ziyad Ebu Ayn'ın İsrail tarafından öldürülmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Taşgetiren, BM ve dünya ülkelerini eleştirdi. Taşgetiren, "Böyle bir cinayet karşısında suskun kalan BM ve dünya nerede?" diye sordu

KAYNAK: A Haber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Taşgetiren: PKK ve Paralel, güvenlik paketine karşı iş birliği yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN