Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu Ankara'da konuştu

Giriş Tarihi: 11.12.2014 15:35 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 15:43
Davutoğlu Ankara'da konuştu

Ankara'da bulunan , İçişleri Bakanlığı bünyesinde başlatılan projesinin açılış töreninde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, Ankara'da " Projesi"nin açılışında konuştu. Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada 'Uyuşturucu bizim için terör gibi geleceğimizi tehdit eden sosyal dokumuzu ahlakımızı tehdit eden birtehlikedir. Yürüteceğiniz görevde mahallelere inerek okul çevrelerine kadar ineceğiniz görev ulvi bir görevdir. Bunu aşkla yapacağınıza inanıyorum. Gençlerimize yaklaşırken gençlerimiz ile ilişki kurarken uyuşturucu tehdidine mağdur olmasına muhtemel gençlerimizle muhabbet kurarken onlarla potansiyel suçlu gibi değil onlara kendi evladınız gibi muhabbetle bakın. Onların korunması için oradasınız. Bu çetelerin karşısında hedef haline gençler için kuşatıp onları koruyacaksınız. Bu anlamda gençlerimize göstereceğiniz tebessüm onların olabilir ki onların uyuşturucuya bulaşanlar varsa onlara göstereceğiniz muhabbet onların daha ilerde başka bir suçla karşınıza çıkmasını engelleyecek en güzel tedbir ve önlemdir. O açıdan bu görevde bulunan herkese şimdiden gösterecekleri yakınlıktan dolayı teşekkür, sizlere de kendilerine yardımcı olmanızı diliyor, onların ailelerine de ayrıca teşekkür ediyorum' dedi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE EYLEM PLANI ÇERÇEVESİNDE NARKOTİM PROJESİ ANKARA'DA BAŞLIYOR

İçişleri Bakanlığı bünyesinde başlatılan NARKOTİM projesinin açılış töreni, 'nun katılımıyla bugün saat 14:30'da Polis Akademisinde düzenlendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun himayesinde 28-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Uyuşturucuyla Mücadele Şurası'nda görüşülen ve Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planının önde gelen projelerinden biri olan NARKOTİM, Ankara'da düzenlenecek olan törenle hayata geçiriliyor. İçişleri Bakanlığı bünyesinde başlatılan NARKOTİM projesinin açılış töreni, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. İlk etapta belirlenen 11 pilot ilde göreve başlayacak olan Narkotimlerde, emniyet personeline psikolog ve sosyologlar da destek verecek. Narkotimlerle, okul ve gençlerin sosyal yaşam alanlarının çevresi ile riskli bölge, mahalle ve sokaklarda uyuşturucu maddelerinin satışının engellenmesi ile uyuşturucu kullanan gençlere psikolojik ve sosyal destek sağlanarak soruna etkin ve kalıcı çözümler bulunması hedefleniyor.

11 ilde bin personelle ile göreve başlayacak olan Narkotimlerin görev yapacakları pilot iller ise şöyle: "İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Diyarbakır, Samsun ile Erzurum."

3 BİN 250 PERSONEL

2015 yılı sonunda, Narkotimler, 81 il ve 28 riskli ilçede 3 bin 250 personelle görev yapacak. Narkotimler; psikolog ve sosyologların desteğinin yanı sıra, belediyeler, üniversiteler, STK'lar, köy ve mahalle muhtarları ile mahalle ve sokakta sözü geçen kanaat önderlerinden de destek alacak.

Narkotim projesinde İçişleri Bakanlığı'na destek sunan kurumlar arasında; İl/İlçe Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, Denetimli Serbestlik Şubeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri, Gıda Hayvancılık ve Tarım İl/İlçe Müdürlükleri, Yerel Yönetimler (Belediyeler), Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, İl/İlçe Müftülükleri, Üniversiteler, Köy ve Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşları yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu Ankara'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN