Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşgalciler alçakça öldürdüler

Giriş Tarihi: 11.12.2014
İşgalciler alçakça öldürdüler

Ziyad Ebu Ayn'ın şehit edilmesini "alçakça bir eylem" olarak niteleyen Erdoğan, "İsrail'in Filistin halkının canına kasteden acımasız saldırganlığı insanlık adına utanç vericidir" dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Filistin'in Yasadışı Yerleşimlerden ve Ayrım Duvarı'ndan Sorumlu Bakanı Ziyad Ebu Ayn'ın İsrail güçleri ile yaşanan arbedede hayatını kaybetmesinden dolayı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a bir taziye mesajı gönderdi. Erdoğan mesajında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Aziz kardeşim, Filistin'in yasadışı yerleşimlerden ve Ayrım Duvarı'ndan sorumlu Bakanı Ziyad Ebu Ayn'ın dün Batı Şeria'da öz vatanına sahip çıkan barışçı bir faaliyet esnasında İsrail işgal güçlerinin saldırganlığı neticesinde yaşanan arbedede hayatını kaybettiğini derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. İsrail işgal güçlerinin bu alçakça eylemini esefle kınıyorum. Merhum Ziyad Ebu Ayn'ın hayatına mal olan bu elim hadise, İsrail'in Filistin halkına yönelik zulüm, işgal ve yıkıma dayalı pervasız tutumunun en son örneğidir. İsrail'in Filistin halkının can ve malına kasteden acımasız saldırganlığı insanlık adına utanç vericidir. Türk halkı, bu matem gününde Filistinli kardeşlerinin acısını yüreğinde hissetmektedir. Türkiye, İsrail'in gayri insani ve zorba eylemlerine karşı İslam dünyasının ve uluslararası camianın diğer üyeleriyle birlikte mücadele etmeye kararlıdır. İsrail işgalinin bir an evvel sonlandırılarak, Filistinli kardeşlerimizin bağımsız ve egemen bir devlet çatısı altında hürriyet icinde yaşaması için Türkiye olarak, geçmişte olduğu gibi gelecekte de Filistin halkının yanında olacağız. Zatı Alinizin şahsında merhumun ailesine ve Filistin halkına taziyelerimi sunuyor, metanet ve sabır diliyorum."

İNSANLIĞIN VİCDANI OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 66. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Bizi susturmaya çalışanlara, aleyhimize kampanya yapanlara aldırmadan, dünyadaki adaletsizlikleri açık yüreklilikle ifade etmeyi sürdüreceğiz" dedi. Gazze, Suriye ve Mısır'da yaşananları "İnsan haklarının ihlali" olarak gösteren Erdoğan, "İsrail, Gazze'de 52 gün boyunca en ağır silahları kullanarak, kadınları, çocukları, gazetecileri ve yüzlerce masum sivili acımasızca katledebiliyor Zulüm cezasız kalırken mazlum ve mağdurların çığlıklarına maalesef kulak tıkanıyor. Türkiye olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, zulme, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı çıkmaya, mazlumların sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşgalciler alçakça öldürdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN