Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Molotofla siyaset yapılmaz'

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın güvenlik paketi ile ilgili söylediği "Sokakta engelleriz" ve "kanın sorumlusu hükümet olur" sözlerini değerlendirdi. Yapılan düzenlemenin tamamen toplumun düzenini korumaya ve huzurunu sağlamaya yönelik olduğunu ifade eden Erdoğan, "Düzenlemeyi bozmaya gayret edenler bunun yegane sorumlusu olur. Bu açıklamaları yapmak hiç bir zaman bu tür tespitleri yapanları, halkı sokağa dökmek isteyenleri yargıdan kurtaramayacaktır. Halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Petrolleri'nin 60. Kuruluş Yılı Resepsiyonu çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı:
* YARGIDAN KURTULAMAYACAKLAR: Düzenlemeyi bozmaya gayret edenler bunun yegane sorumlusu olur. Bu açıklamaları yapmak hiç bir zaman bu tür tespitleri yapanları, halkı sokağa dökmek isteyenleri yargıdan kurtaramayacaktır.
* ADIMI DESTEKLEMELİYİZ : Hükümetin atmış olduğu bu adım çok isabetli bir adımdır, bu isabetli adımın milletçe biz de yanında olmak durumundayız. Molotof kokteylleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını çerçevesini indirene sıcak bakamayız.
* HALKI ÖLDÜRENLERLE HAREKET EDENLER: Halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paketi böyle bir paket olarak görüyorum hayırlı olsun diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Molotofla siyaset yapılmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN